• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-11895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مشاهده یک قلاده گربه وحشی در منطقه حفاظت شده قمصر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: یک قلاده گربه وحشی زیرگونه آسیایی در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک مشاهده و ثبت حضور شد.

به گزارش ایسنا– منطقه اصفهان در کاشان، محمود قهرمانی اظهار کرد: میرشکار یگان حفاظت منطقه قمصر و برزک هنگام گشت زنی یک قلاده گربه وحشی را پس از شکار خرگوش مشاهده کرده که بیشترین شباهت را با زیرگونه آسیایی داشته و بررسی‌ها در این زمینه ادامه دارد.

وی افزود: گربه وحشی شباهت زیادی به گربه اهلی دارد و بر اساس گزارش‌ها این گونه از نظر ریخت شناسی تنوع بالایی داشته و در زیستگاه‌های مختلف ایران مشاهده شده که از جمله می‌توان به نمونه‌های مستند از زیر گونه اروپایی، آفریقایی و آسیایی (استپی) اشاره کرد.

به گفته وی، گربه وحشی از پستانداران و پرندگان کوچک تغذیه می‌کند و در محیط‌های مختلفی از جمله مرتع‌های بی‌درخت تا جنگل‌های انبوه می‌تواند زندگی کند که جهت تشخیص دقیق‌تر زیرگونه‌های موجود، انجام مطالعات ریخت شناسی و آزمایش ژنتیک ضروری به نظر می‌رسد.

قهرمانی گفت: در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک نزدیک به 20 گونه پستاندار، 15 گونه خزنده،50 گونه پرنده و یک گونه دوزیست زندگی می‌کند که از گونه‌های شاخص می‌توان به گربه پالاس، قوچ و میش، کل و بز، گراز، پایکا و مار شاخدار اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: