• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-12095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سازمان‌های مردم نهاد به آگاه سازی عمومی کمک مي‌كند

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کاشان گفت: ظرفیت‌های ویژه و غنی این شهرستان همچون سازمان‌های مردم نهاد، هیئات مذهبی، پایگاه‌های بسیج، کانون‌های مساجد و جلسات مذهبی، ویژگی‌های ممتازی است که می‌تواند به آگاه سازی عمومی و کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند.

به گزارش ایسنا– منطقه اصفهان در کاشان، عباسعلی قپانی پور، در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان کاشان اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد، به مثابه بازوان توانمند دولت در حوزه کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هستند که با همکاری و تعامل مناسب با نهادهای دولتی می‌توانند در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی فعالیت کنند.

وی، با تاکید بر رعایت اصل حقوق شهروندی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، افزود: باید اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره)، به عنوان چراغ راه مدیران و متولیان حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه تبیین شده و عمل بر این آموزه‌ها نهادینه شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشان، با ابراز گلایه از فعالیت‌های پراکنده و اقدامات جزیره‌ای توسط برخی از نهادها اعم از دولتی و غیردولتی خواستار هدف گذاری در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شد.

وی ضمن اشاره به آسیب‌های برخی از هیئت‌های مذهبی و جلسات دینی خانگی، در شهرستان تاکید کرد: نظارت دستگاه‌های متولی مانند اداره تبلیغات اسلامی برای سیاست گذاری و ترسیم خطوط اصلی و تهیه طرح‌های فرهنگی مربوط لازم و ضروری است.

قپانی پور با تقدیر از فعالیت‌های اثربخش نهادهای امدادی مانند اداره بهزیستی، مدیریت حوزه‌های علمیه، نیروی انتظامی و سازمان‌های مردم نهاد گفت: سایر دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در خصوص معضلات اجتماعی به ویژه مشکلات جوانان و خانواده‌ها باید مشارکت فعال داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: