• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-12295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کنسرت طبل و فلوت ژاپنی در کاشان برگزار شد

سفیر ژاپن گفت: خوشحالم از اینکه صدای طبل و فلوت ژاپن در کاشان طنین انداز می‌شود و مایلم تشکر خالصانه خود را از شرکت شما در برنامه های ماه فرهنگی ژاپن اعلام کنم و کنسرت امشب به واسطه تلاش مردم کاشان است.

به گزارش ايسنا- منطقه اصفهان در كاشان، کوبایاشی در آیین ماه فرهنگی ژاپن در کاشان در معرفي نوازنده‌هاي اين كنسرت اظهار کرد: ایچیتارو نوازنده طبل ژاپنی سال ۱۹۹۰ به گروه نوازندگان مشهور ژاپن پیوست. وی از سال  1990 تا 1993 مسافت 15 کیلومتری را طی کرد با طی مسافت ۱۵۰۰۰ کیلومتر در سراسر آمریکا در بیش از ۵۰۰ کنسرت در مکان‌های مختلف به اجرای موسیقی پرداخت و در بیش از دو هزار اجرای صحنه‌ای در سراسر جهان داشته است.

وی افزود: کیشیدا یکی دیگر از نوازنده های ژاپن است که علاوه بر نوازندگی فلوت با کشاورزی نیز آشناست و در هنرش نیز از آن بهره می برد. این نوازنده نه تنها آلات موسیقی ژاپن بلکه انواع سازها حتی سازهای غربی را نیز فرا گرفته است. وی نواختن فلوت ژاپنی و فلوت تئاتر نو را نیز نزد استاد «یوشیهیروکارینو» آموزش دیده است.

به گفته وی، اجرای برنامه‌های یوکاتا (پوشش سنتی کشور ژاپن)، برپایی نمایشگاه عکس‌های گردشگری، نقاشی و فرهنگ این کشور، خوشنویسی ژاپنی، مراسم چای و غرفه‌های اوریگامی و کنسرت پیانوی خانم آکی کورودا در مراکز فرهنگی، هنری می باشد.

سفیر ژاپن تاکید کرد: امیدوارم برپایی ماه فرهنگی ژاپن در ایران نقش موثری در انسجام و پیشبرد توسعه روابط دو کشورداشته باشد.

به گزارش ایسنا، "ماه فرهنگی ژاپن" از 11 آذر ماه تا اواخر دی ماه برگزار می‌شود و در این ماه سفارت ژاپن با دعوت از ایچیتارو، نوازنده طبل ژاپنی و کوجی کیشیدا، نوازنده فلوت ژاپنی، اجرای کنسرت پیانو خانم آکی کورودا، پیانیست ژاپنی، اجرای مراسم چای ژاپنی، کارگاه اوریگامی و نمایشگاه تصاویر گردشگری، نقاشی و اقلام فرهنگی به معرفی این کشور به علاقه‌مندان ایرانی اقدام خواهد کرد.

برنامه‌های "ماه ژاپن" با اجرای کنسرت طبل و فلوت ژاپنی از 11 آذر در فرهنگسرای ارسباران تهران آغاز شده است و 13 آذرماه  نیز در کاشان برگزار شد. همچنین نمایشگاه عکس‌های گردشگری و اقلام معرفی فرهنگ ژاپن  از 11 تا 18 آذر ماه در فرهنگسرای ملل در تهران برپا خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: