• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-12495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بازار کار و رقابت بايد سالم و متعادل باشد

ريیس اتاق اصناف آران و بیدگل گفت: پنج هزار کاسب مجوز دار در شهرستان فعال هستند كه با دادن عوارض و مالیات چشم به بازار دارند اما دست فروشان بدون دادن عوارض و مالیات فعالیت می‌کنند و مخل فعالیت کسبه دارای مجوز هستند بايد براي آن‌ها برنامه ریزی جامعی صورت گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ حسین نجاتی خواه در حاشیه بازدید از بازار روز آران و بیدگل اظهار کرد: باید شرایطی فراهم شود تا رونق ساير کسبه شهرستان با برپایی این بازار آسیب نبیند و کسانی که سرمایه گذاری بلند مدت کرده اند دچار مشکل کسب و کار نشوند و ضمن رقابت از برپایی بازارهای هفتگی خسارت نبینند.

وی افزود: نباید فعالیت دوره گردها و کاسبان بازار روز به مشکلی برای افراد دارای جواز کسب بیانجامد و آنها را ار نظر فعالیت اقتصادی دچار مشکل کند.

فتاحی خاطر نشان کرد: پنج هزار کاسب مجوز دار در شهرستان فعال هستند كه با دادن عوارض و مالیات چشم به بازار دارند اما دست فروشان بدون دادن عوارض و مالیات فعالیت می‌کنند و مخل فعالیت کسبه دارای مجوز هستند بايد براي آن‌ها برنامه ریزی جامعی صورت گیرد.

وی به فعالیت بازار روز شهرستان اشاره کرد و گفت: این شیوه درستی نیست که بازارچه مقطعی باشد و بهتر است به صورت دايمی دایر شود تا کسبه بتوانند ضمن رقابت در این بازار نقش آفرینی کنند ضمن اینکه افرادی که امکان برپایی واحد صنفی ندارند در بازار دائمی بتوانند فعالیت بهتری داشته باشند.

نجاتی نژاد گفت: البته باید شرایطی ايجاد شود تا کسانی که توانایی برپایی واحد صنفی ندارند بتوانند فعالیت کنند ولی نباید به کسانی که برای واحد خود جواز گرفته اند کم لطفی شود. باید بازار کار و رقابت به شکل سالم و متعادل برقرار باشد تا همه از آن استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: