• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-12695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بهبود کسب و کارهای اینترنتی در استان با توسعه فیبرنوری

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: توسعه فیبر نوری در استان کسب و کارهای اینترنتی را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از فن آوری های نوین در بخش تکنولوژی را در بخشهای مختلف ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، مهدی حیدری زاده شامگاه امروز (سه شنبه) در جلسه بررسی معضلات مخابراتی شهرستانهای شهرضا و دهاقان که به دعوت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و در محل اداره مخابرات شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: در سراسر استان اصفهان 3 میلیون شماره تلفن ثابت وجود دارد که از این تعداد 2میلیون و 467 شماره مشغول به کار است و در 847 مرکز مخابراتی کنترل می‌شود.

وی ادامه داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت که به ازای هر 100 نفر محاسبه می‌شود در استان اصفهان 46.7 درصد است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان تصریح کرد: در استان اصفهان 9400 تلفن همگانی وجود دارد، این در حالی است که 5 میلیون و 177 تلفن همراه نیز در استان وجود دارد که در 2029 سایت موبایل کنترل می شود و ضریب نفوذ تلفن همراه نیز در استان 98 درصد است.

حیدری زاده گفت: در استان اصفهان 826 سایت 3G و 904 سایت 4G وجود دارد و حدود 700 هزار پورت دیتا نیز به مشترکان خدمت رسانی می‌کند که از این تعداد 594 عدد مربوط به شرکت مخابرات و مابقی مربوط به 11 شرکت خصوصی است.

وی اضافه کرد: در شهرستان شهرضا نیز 88 هزار تلفن ثابت وجود دارد که از این تعداد 71 هزار شماره مشغول به کار است و ضریب نفوذ آن نیز 45.6 است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان، اظهار کرد: در این شهرستان 65 سایت BTS وجود دارد که 31 سایت مربوط به 4G و 29 سایت مربوط به 3G است، این در حالی است که در شهرضا 134 هزار مشترک تلفن همراه وجود دارد و ضریب نفوذ این شبکه مخابراتی نیز در این شهرستان 85.7 درصد است.

حیدری زاده تصریح کرد: در شهرضا 22500 پست دیتا وجود دارد که 13 هزار از آنها آزاد و آماده واگذاری به متقاضیان است، همچنین 17 هزار منصوبه تلفن ثابت نیز در این شهرستان خالی و آماده واگذاری به متقاضیان است.

وی گفت: در شهرستان دهاقان نیز 18 هزار منصوبه تلفن ثابت وجود دارد که از این تعداد 15 هزار شماره مشغول به کار است و ضریب نفوذ این سیستم مخابراتی نیز 45.7 درصد است و 3 هزار شماره خالی و آماده واگذاری نیز وجود دارد.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان ادامه داد: در دهاقان 13829 شماره تلفن همراه وجود دارد و ضریب نفوذ این سیستم مخابراتی نیز 40 درصد است، 5 هزار منصوبه دیتا نیز در این شهرستان وجود دارد که 3664 عدد از انها فعال هستند.

حیدری زاده گفت: در شهرستان دهاقان 16 سایت BTS وجود دارد که از این تعداد 6 عدد 3G و 2 عدد 4G هستند.

وی تصریح کرد: 10 درصد از مشترکان در استان اصفهان به شرکت مخابرات بدهکار هستند، این در حالی است که این تعداد در شهرستان شهرضا 35 درصد و در شهرستان دهاقان 29 درصد است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: از سال گذشته واگذاری فیبرنوری به منازل را در دستور کار شرکت مخابرات استان قراردادیم، فیبرنوری از نظر ساختاری و پهنای باند هیچ محدودیتی در سرعت و انتقال داده ندارد و در استان اصفهان سرعت بالای 50 مگابایت بر ثانیه را در نظر گرفته‌ایم که امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

حیدری زاده اظهار کرد: توسعه فیبرنوری در استان کسب و کارهای اینترنتی را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از فن آوری های نوین در بخش تکنولوژی را در بخشهای مختلف ایجاد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: از امسال هزینه اینترنت داخلی و خارجی از یکدیگر تفکیک شده است که با این اقدام هزینه اتصال به سایت های داخلی نصف هزینه اتصال به سایت های خارجی محاسبه خواهد شد که با این اقدام امکان عرضه تکنولوژی برای تولیدکنندگان محتوای الکترونیک در داخل کشور بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ای که با شرکت شهرکهای صنعتی استان و شرکت مخابرات استان منعقد شده است امکان توسعه ارتباطات مخابراتی در شهرکهای صنعتی فراهم خواهد شد، بر اساس این تفاهمنامه هزینه طرح و نظارت و عملیات اجرایی و تأمین تجهیزات بر عهده شرکت مخابرات و حفاری و ترمیم ترانشه با شرکت‌های صنعتی خواهد بود.

حیدری زاده اظهار کرد: امکان واگذاری سیستم FTTH به شرکتهای صنعتی دو شهرستان وجود دارد که بر اساس این تفاهمنامه عملیات اجرایی آن فراهم خواهد شد.

کد خبرنگار:13087


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: