• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-12895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کاهش ۷۰ درصدی تعرض به حریم جنگل های دست کاشت

رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: با نظارت خوب و همکاری سمن ها دوست دار محیط زیست و منابع طبیعی تعرض به جنگل های دست کاشت کاهش ۷۰ درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، رضا شفیعی اظهار کرد: بدون شک حفظ منابع طبیعی و محیط زیست از مهمترین اقدامات در دنیای امروز است و باید با احترام به طبیعت میراث خوبی برای آیندگان به جای گذاریم و سمن ها در این راه نقش پر رنگی ایفا می کنند‌.

وی افزود: در بحث منابع طبیعی به علت عدم وجود اداره منابع طبیعی در آران و بیدگل مشکلات زیادی به چشم می خورد و اسناد تک برگی که در دست مردم است دارای مشکل است و باید با طرح قوانین جدید این مشکل را رفع کنیم چون اکثر قوانین در این زمینه به قدمت خود منابع طبیعی می باشد.

فتاحی به دیگر مشکل حوزه شهرستان اشاره کرد و گفت: نزدیم به ۱۰۰ پلاک در حریم شهرستان موجود است که تکلیف آن روشن نیست و این با نقشه برداری زمین های شهرستان دیده شده است.

مدیر منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: محدوده تحت کنترل اداره ما چیزی حدود ۸۰ درصد از عرصه های شهرستان است و منابع طبیعی بدون شک در توسعه نقش زیادی دارد و باید حفاظت مستمر صورت گیرد‌.

وی گفت: حفظ تاغزارها وظیفه عمومی است زیرا قلب تپنده شهرستان به حساب می آید و باید برای آینده کشور به پوشش های گیاهی طبیعت به خصوص در مناطق بیابانی توجه ویژه ای صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: