• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-12995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پیروی از سنت نبوی می تواند نویدبخش صلح در جهان باشد

فرماندار کاشان گفت: هفته وحدت یادگار با ارزش امام خمینی(ره) برای مسلمانان است که ضمن احترام به عقیده تسنن و تشییع، وحدت و همدلی میان مسلمانان را استحکام بخشیدند و به توطئه و ترفندهای دشمن علیه مسلمانان پایان دادند.

 به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، حمیدرضا مومنیان در آیین شب شعر افغانستان در فرهنگسرای مهر کاشان اظهار کرد: ایران و افغانستان از دیرباز به واسطه داشتن نقاط اشتراک فراوان همواره از یک جایگاه با اهمیت برای یکدیگر برخوردار بوده‌اند.

به گفته وی، مرز مشترک، زبان مشترک و دغدغه‌های مشترک همچون مسائل امنیتی از جمله موضوعاتی است که برای رسیدن به موفقیت نیازمند همکاری دو جانبه میان ایران و افغانستان ضمن رعایت قانون است.

مومنیان تصریح کرد: فرمایش مقام معظم رهبری که هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به‌ صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل بازبمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند، فرصت مهمی است که باید برای آموزش فرزندانمان هزینه کنیم زیرا این عزیزان آینده کشورهای اسلامی را می سازند.

فرماندار کاشان ضمن تاکید بر حرکت در چهارچوب قانون و احترام به مقررات جاری نظام جمهوری اسلامی گفت: با وجود ناامنیهای در منطقه، ایران اسلامی همواره از نعمت امنیت برخوردار بوده و به همین علت بر همه ما لازم است به منظور حفظ این امنیت در مسیر قانون حرکت کنیم.

 مومنیان افزود: تاکید ما بر حفظ وحدت و انسجام بین مسلمانان برای این است که دشمنان همواره درصدد ایجاد تفرقه و اختلاف بین امت اسلام هستند. به همین علت حفظ هویت اسلامی و پیروی از سنت حسنه نبوی و ائمه اطهار می تواند نویدبخش صلح و امنیت در منطقه و جهان باشد.

 به گزارش ایسنا، شب شعر افغانستان با حضور فرماندار، شهردار و جمعی از مسوولان کاشان و هنرمندان افغانستانی مقیم ایران به همت دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی فرمانداری کاشان در فرهنگسرای مهر به مناسبت هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)  برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: