• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-13395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان خبر داد:

افزایش 70 درصدی اعضای کتابخانه‌های استان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان گفت: تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان در یک سال گذشته بیش از 70 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، امیرهلاکویی صبح امروز (پنجشنبه) در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در استان اصفهان مجموعا 296 کتابخانه وجود دارد و از این نظر بیشترین کتابخانه‌های کشور در این استان قرار دارد.

وی ادامه داد: از مجموع کتابخانه‌های استان 180 باب کتابخانه نهادی، 112 باب کتابخانه مشارکتی و 4 باب کتابخانه مستقل هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان اضافه کرد: در کتابخانه‌های استان اصفهان مجموعا 3 میلیون و 200 هزار جلد وجود دارد که از این تعداد 183 هزار جلد در سال 95 و 30 هزار جلد در سال 96 از سوی مردم اهدا شده است.

هلاکویی تصریح کرد: در یک سال گذشته 100 هزار جلد نشریه در 149 عنوان به کتابخانه‌های استان ارسال شده است.

وی گفت: در حال حاضر 200 هزار نفر عضو کتابخانه‌های استان هستند و این در حالی است که شمار اعضای کتابخانه‌های استان از هفته کتاب سال 95 تا مدت مشابه در سال جاری 70 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: طرح رونمایی از آثار نویسندگان به عنوان یکی از برنامه های نهادکتابخانه های استان بود که به علت کثرت نویسندگان شهرضایی در قالب برنامه فروغ صبح دانایی2 و از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا در این شهرستان برگزار شد.

کدخبرنگار:13087

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: