• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-13595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار نطنز خبر داد:

اوضاع بحرانی سوله های مدیریت بحران در نطنز

فرماندار نطنز گفت: سوله های مدیریت بحران در شهرستان نطنز بلاتکلیف است و اوضاع خوبی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در نطنز، یوسف حسنی بافرانی پیش از ظهر امروز در نشست مدیریت بحران شهرستان نطنز اظهار کرد: سوله های مدیریت بحران در شهرستان نطنز اوضاع نا مطلوبی دارد و بلاتکلیف است.

وی افزود: سوله های مدیریت بحران نقاط مهمی است که بعد از هر حادثه باید فریاد رس حادثه دیدگان باشد اما متاسفانه در شهرستان نطنز وضعیت این سوله ها بلاتکلیف است.

فرماندار نطنز پیرامون کمک های مردمی به زلزله زدگان غرب کشور گفت: در شهرستان نطنز بیش از 660 میلیون ریال به صورت نقدی و  ما بقی به صورت غیر نقدی شامل پتو، لوازم گرمایشی، لوازم بهداشتی و... جمع آوری شد که به مناطق زلزله زده رسید.

وی همچنین تصریح کرد: مقرر شده که شهرستان های شمال استان اصفهان مبلغ 3 میلیارد ریال برای تهیه 100 کانکس جمع آوری کنند که سهم شهرستان نطنز 400 میلیون ریال بوده است که با همکاری مردم و نهادها این مبلغ جمع آوری شده است.

حسنی بافرانی اظهار کرد: همه ما باید در مقابل بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله آمادگی کامل داشته باشیم که در بحث آموزش های همگانی و آموزش های امداد و نجات اقدامات خوبی در شهرستان نطنز صورت گرفته است.
 
مسکن مهر نطنز در امتداد مسیر سیلاب قرار دارد

همچنین شهردار نطنز گفت: مجموعه 836 واحدی مسکن مهر نطنز در مسیر جاری شدن سیلاب است.

علی پیراینده اظهار کرد: در صورت بارندگی شدید در نطنز این نقطه از شهر که در امتداد مسیر سیلاب قرار دارد، می تواند حادثه ساز باشد که باید برای جلوگیری از این حادثه اقدامات لازم و فنی را هرچه سریع تر انجام داد.

شهردار نطنز گفت: موضوع دیگری که بسیار حائز اهمیت است، رودخانه های فصلی است که در شهر نطنز قرار گرفته که به طول 10 کیلومتر است که 3 کیلومتر آن در طرح جامع شهری و 7 کیلومتر آن خارج طرح جامع بوده و در حریم قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این موضوع سبب شده تا نتوان هیچگونه بازسازی و یا دیوارکشی برای آن انجام داد و در صورت جاری شدن سیلاب یکی دیگر از کانون های بحران این نقطه خواهد بود.

پیراینده پیرامون عدم تجهیزات کافی برای آتش نشانی نطنز خاطرنشان کرد: ایستگاه آتش نشانی نطنز فقط شامل ماشین های آتش نشانی آب پاش است و تجهیزات اطفای حریق برای ساختمان های بلند مرتبه را در اختیار ندارد.

وی گفت: در صورت بروز کوچکترین حادثه در ساختمان های بلند مرتبه در نطنز، هیچ کاری از دست آتش نشانی ساخته نیست و باید نظاره گر آتش سوزی بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: