• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-13795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صفاری:

ریزگردها اقلیم و کشاورزی نطنز را نابود کرده است

نماینده مردم نطنز گفت: ریزگردهای حاصله از فعالیت معادن در نطنز باعث نابودی اقلیم زیست محیطی و کشاورزی منطقه شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در نطنز، مرتضی صفاری نطنزی ظهر امروز در نشست مدیریت بحران در نطنز اظهار کرد: ریزگردهای حاصله از فعالیت معادن در نطنز، باعث نابودی اقلیم زیست محیطی منطقه و کشاورزی آن شده است.

وی افزود: 120 معدن در نطنز در حال فعالیت است که باعث نابودی کشاورزی، منابع آبی و محیط زیست منطقه شده است، نظر ما  عدم بهره برداری معادن نیست بلکه می خواهیم بیش از حد برداشت انجام نشود.

نماینده مردم نطنز گفت: فعالیت های مداوم این معادن اکوسیستم منطقه حفاظت شده کرکس نطنز که پناهگاه حیوانات وحشی مختلفی است را به خطر انداخته و باید برای این موضوع فکری صورت پذیرد.

وی همچنین پیرامون وضعیت نا به سامان آب شرب نطنز تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در بحث بحرانی شدن آب در نطنز دخیل بوده است، ایجاد استخرهای بزرگ آب و ذخیره‌سازی آب توسط معادن است که همین موضوع باعث شده قنات‌ها و چشمه‌های مجاور معادن یا خشک شده باشند و یا در آستانه خشک شدگی باشند.

صفاری خاطرنشان کرد: حوزه انتخابیه نطنز و قمصر از محل منابع مالی مدیریت بحران اعتبار چندانی دریافت نکرده و بی مهری صورت گرفته است و همین موضوع باعث شده که موقعیت منطقه بحرانی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: