/ گزارش تصویری/عکاس: فاطمه صادق زاده
پا به پای مرگ
عكس  10:31:23 1396/10/04
9610-489-5 كد خبر
اسکیزوفرنی یا روان گسیختگی یک اختلال روانی است که با مشخصه هایی همچون از کارافتادگی فرآیندهای فکری و پاسخ گویی عاطفی ضعیف همراه است. این بیماری در بین عمده‌ بیماری های روان شناختی به عنوان وخیم ترین آنها شناخته می شود. به نظر می‌رسد ژنتیک، محیط اولیه، نوروبیولوژی و فرآیندهای روانی و اجتماعی و ... از عوامل مهم مؤثر در این بیماری باشند.

پسربچه ها تنها 13 و 6 سال سن دارند و سه سال است که با خوردن قرص های پدر و مادر که هر دو از اسکیزوفرنی حاد رنج می برند به خواب رفته اند. "کتری و قوری خراب است" این را مادر می گوید و تاول دست  پسربچه شش ساله را به دلیل سوختگی با آب جوش می داند. وقتی دست ها زخمی می شوند کسی باید باشد تا با کمی دلشوره و تنبیه زخم هایت را ببندد، اما این کار از دست "زهره" که مادر است بر نمی آید.

13 سال، وقتی است که باید دبستان را تمام کرده باشی و میان قد کشیدنت طعم هر چیزی را یاد بگیری، اما امیررضا روزها که پدر و مادر خسته از توهمات شبانه خوابیده اند کمی غذا درست می کند و ظرف ها را می شوید. خانه نشان می دهد که سال هاست کسی به فکر کار و آبادانی در آن نبوده. آشفتگی که دور تا دور خانه را گرفته اثاث زندگیشان است و این زندگی پا به پای مرگ است.


انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: