• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/پایان نامه/

كاهش میکروب هاي عامل فساد مواد غذايی با آب ازن دار

همواره نگهداري و افزايش طول عمر مواد غذايی، يکی از مهمترين دغدغه هاي تولید كنندگان در سطح جهانی است، به همین دلیل سالیانه میلیاردها دلار به دلیل فساد و غیر قابل مصرف بودن محصولات غذايی و استفاده از روش هاي نگهداري براي ماندگاري بیشتر آنها هزينه می شود.

به گزارش ایسنا_منطقه اصفهان، سارا فتوت دانشجو کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی گرایش علوم مواد غذایی در پایان نامه خود به بررسی "تاثیر استفاده از ازن با غلظت ppm2بر کاهش باکتری های لاشه مرغ" پرداخت.

مطابق این تحقیق همواره نگهداري و افزايش طول عمر مواد غذايی، يکی از مهمترين دغدغه هاي تولید كنندگان در سطح جهانی است. يکی از مشکلات نگهداري مواد غذايی، فساد آنها است كه عمدتا به دلیل آلودگی میکروبی ايجاد می شود و سالیانه میلیاردها دلار به دلیل فساد و غیر قابل مصرف بودن محصولات غذايی و استفاده از روش هاي نگهداري براي ماندگاري بیشتر آنها هزينه می شود و مقدار زيادي از مواد غذايی نیز به دلیل فساد و آلودگی از بین می روند.

يکی از مهمترين روش ها براي كاهش بار میکروبی لاشه مرغ استفاده از مواد شیمیايی است كه معمولا بقاياي مضري به جا می گذارند كه خود معضل جديدي است، در حالی كه ازن يک روش ساده و كارآمد در اين ارتباط است. ازن يک گاز طبیعی است كه سبب پاكسازي مواد و محیط می شود.

علاوه بر این استفاده از آب ازن دار نیز می تواند در كاهش میکروب هاي عامل فساد و بیماري ها در انواع مواد غذايی مانند مواد گوشتی، میوه و سبزيجات، خشکبار و ... مؤثر باشد. اين سیستم راندمان كاهش میکروبی بسیار بالا و حتی قابلیت از بین بردن آلودگی هاي ديگر از جمله كپک، انگل، حشرات، كرم ها و ... را دارا است.
در اين پژوهش لاشه های مرغ قبل از ورود به چیلر كشتارگاه و بعد از آن به عنوان نمونه و شاهد انتخاب و به آزمايشگاه منتقل شدند. نمونه ها بعد از كد گذاري به مدت 5 ،10 و 15 دقیقه تحت تأثیر آب ازن دار با غلظت هاي ppm  2و ppm 1 قرار گرفتند و بلافاصله از لحاظ آزمايش هاي میکروبیولوژي، شیمیايی و ارگانولپتیکی بررسی شدند.

نتايج این تحقیق نشان داد كه استفاده از ازن با غلظت ppm 2 و زمان 15 دقیقه بیشترين تأثیر را در كاهش باكتري هاي لاشه و قطعه داشت و باعث كاهش تقريبی يک سیکل لگاريتمی از جمعیت باكتري ها شد. آزمون اندازه گیري اكسیداسیون چربی يا TBA بیانگر آن بود كه قرار گرفتن لاشه ها در آب ازن دار با غلظت ppm 2 و مدت زمان 15 دقیقه كه بالاترين دوز استفاده از ازن در اين پژوهش بود، تأثیر چندانی بر اكسیداسیون چربی بافت مرغ نداشت.

در نهايت به بررسی آزمون رنگ در اين پژوهش پرداخته شد و سه فاكتور L ،a و b مورد بررسی قرار گرفت، نتايج هم چنین بیانگر اين موضوع بود كه فاكتور L يا روشنايی لاشه به میزان قابل توجهی افزايش يافت كه اين نشانگر تأثیر ازن تراپی بر روشن تر شدن رنگ بافت لاشه بود.

به گزارش ایسنا؛ این پایان نامه با راهنمایی لیلا لک زاده در دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا دفاع شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: