• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/پایان نامه/

بررسی تاثیر پیلاتس بر فاکتورهای هماتولوژیکی زنان

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که اثر تمرینات پیلاتس و مکمل ورزشی بر فاکتورهای هماتولوژیکی هموگلوبین، اریتروسیت، لکوسیت و هماتوکریت زنان معنادار است.

به گزارش ایسنا_منطقه اصفهان، مژگان شاه زمانی دانشجو کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی گرایش تغذیه  ورزش در پایان نامه خود به بررسی "اثر هشت هفته تمرین پیلاتس و مصرف مکمل امگا 3 بر فاکتورهای هماتولوژیکی زنان دارای اضافه وزن" پرداخت.

30 زن غیرفعال دارای اضافه وزن در مطالعه حاضر شرکت کردند. این افراد به صورت تصادفی در سه گروه کنترل (10=n)، تمرین پیلاتس به همراه مصرف مکمل امگا3 (10=n) و تمرین پیلاتس (10=n) تقسیم شدند.

برنامه تمرین پیلاتس و مصرف مکمل امگا3 بر طبق استانداردهای موجود در طول هشت هفته در باشگاه ورزشی رایان اصفهان اجرا شد. نمونه های خونی پیش و پس از برنامه های تمرینی در محدوده زمانی یکسان برای اندازه گیری فاکتورهای هماتولوژیکی جمع آوری شد.

علاوه بر این با استفاده از روش های آماری تحلیل واریانس و آزمون t داده های به دست آمده تجزیه و تحلیل شدند، این مطالعه با هدف بررسی تاثیر مصرف امگا3 و هشت هفته تمرین پیلاتس بر فاکتورهای هماتولوژیکی زنان دارای اضافه وزن انجام شد.

نتایج این پژوهش نشان داد که اثر تمرینات پیلاتس و مکمل ورزشی بر فاکتورهای هماتولوژیکی هموگلوبین، اریتروسیت، لکوسیت و هماتوکریت زنان معنادار بود، اما تفاوت معناداری بین اثر تمرینات ورزشی و مکمل امگا3 با تمرین ورزشی پیلاتس مشاهده نشد.

به گزارش ایسنا؛ این پایان نامه با راهنمایی حسین مجتهدی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد دفاع شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: