• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-3195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

۳۹۰ هزار هکتار کانون‌ فرسایش خاک در آران و بیدگل

معاون اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: با کمک بخش خصوصی و تامين اعتبار ۱۱ میلیارد ریالی ملی، نهال کاری کانون‌های بحران فرسایش بادی در نصرآباد شروع شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ حمید گل آرایی در حاشیه بازدید از طرح‌های نهال کاری سفیدشهر اظهار کرد: این پروژه در ادامه طرح‌های بیابان زدايی و نهال کاری کانون‌های فرسایشی سفیدشهر و با کمک بخش خصوصی و تامين ۱۱ میلیارد ریال اعتبار ملی آغاز شده است.

وی افزود: آران و بیدگل با حدود ۳۹۰ هزار هکتار کانون‌ فرسایشی خاک از مناطق در معرض خطر کانون بحرانی طوفان‌های ماسه‌ای است و از سال ۴۹ تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت ایجاد کرده که نقش بسزايي در کنترل طوفان های ماسه‌ای داشته است.

معاون اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت:  طرح فعلی در امتداد طرح سال ۸۵ است که در منطقه سفیدشهر ایجاد شده است و نهال تاغ و قره داغ کشت شده که این نهال‌ها احتیاج به ۲ سال آبیاری دارد و سپس خودشان رشد می‌کند.

گل آرایی خاطرنشان کرد: برای هر هکتار کشت نهال در بیابان بیش از ۵۰ میلیون ریال نیاز است و ما در صدد هستیم با کمک بخش خصوصی طرح را انجام دهیم و اعتبار ملی ۱۱ میلیارد ریالی آماده است و باید به صورت اورژانسی عمل کنیم.

معاون اداره منابع طبیعی آران وبیدگل گفت: با انجام این طرح ۲۰۰ هکتار از کانون های بحران فرسایش بادی نهال کاری می‌شود که اثر خوبی در کنترل بادهای شنی و تثبیت خاک دارد و سفیدشهر را در مقابل طوفانهای شنی محافظت خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: