• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اصفهان:

تجمع بخشی از مردم خراسان به دلیل گرانی و بیکاری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: شعارها در تجمع خراسان نشان می دهد که اعتراض ها از گرانی و بیکاری است اما به نظرم این هم از بی بصیرتی بوده است. باید حواسمان باشد که در چه وضعیتی این حرکت ها را انجام می دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های عبادی و سیاسی امروز نماز جمعه اصفهان به ریشه های فتنه از قول امام علی (ع) اشاره و اظهار کرد: امیرالمومنین در خطبه ای از نهج البلاغه می فرمایند، ریشه فتنه، پیروی از هوای نفس و همچنین پیروی از احکام و بدعت ها برخلاف دین و قرآن است.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: فتنه فتنه گران و اطاعت توده مردم از آنان باعث مخالفت با پیامبران و امامان و بروز مشکلات برای آنان می شد.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: فتنه گران مقداری از حرف های خوب و حق را با مقداری حرف باطل و بد مخلوط می کنند و به خورد مردم می دهند. به عنوان نمونه آمریکایی ها حرف از حقوق بشر و حتی حقوق حیوانات می زنند اما در زمانی که روسیه یک سگ را برای تحقیقات به فضا فرستاده بود و آن سگ در مسیر مرد، غوغایی به پا کردند. حالا همین ها در ویتنام با همه حیوانات و پرنده ها آتش زدند که نکند آوارگان ویتنامی به آنجا پناه برده باشند.

وی با بیان اینکه شیطان بر اولیا و دوستان خود مسلط می شود، گفت: فتنه گر کسانی را فریب می دهد و می تواند بر آنان رسوخ کند که از نوع خودشان و ضعیف النفس باشند.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: امام(ره) و رهبری اصرارشان بر بصیرت بوده است. مردم اگر بصیرت داشته باشند، سربلند و عزتمند هستند و اگر بی بصیرت باشند بدبخت خواهند بود.

وی به لزوم حضور در مساجد و به همراه بردن کودکان و نوجوانان در مساجد اشاره کرد و گفت: با حضور در مساجد غفلت از ملت ما دور خواهد شد.

طباطبایی نژاد به شهادت شهید خوش لفظ اشاره کرد و گفت: چندین بار در جبهه های جنگ حضور یافت و جانباز می شد و دوباره به جبهه ها باز می گشت. در همین مدت چند کتاب نوشت و به چاپ رسید. "وقتی مهتاب گم شد" یکی از کتبی است که منتشر کرده و خاطراتش را از جبهه ها نوشته است.

وی به وفات حضرت معصومه (س) اشاره کرد و با تسلیت به همه مسلمانان جهان به مناسبت این روز اظهار کرد: خدا می خواسته که وجود با برکت حضرت معصومه(س) در کشور ما و در قم حضور داشته باشد و به برکت ایشان، قم مرکز علوم اسلامی و مرکز نشر علوم اهل بیت جهان اسلام شده است.

امام جمعه اصفهان اظهار کرد: اصفهان هشتم دی و زودتر از باقی کشور، حقیقت و بصیرت خود را نشان داد.

طباطبایی نژاد گفت: سختی ها را تحمل می کنیم و باید هم تحمل کنند. از گوشه و کنار کشور مانند خراسان حرکت هایی را شاهد بودیم. البته شعارها نشان می دهد که اعتراض ها از گرانی و بیکاری است اما به نظرم این هم از بی بصیرتی بوده است. باید حواسمان باشد که در چه وضعیتی این حرکت ها را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه باید مشکلات را ببینیم از چه راهی است، ادامه داد: مثلا آیا مشکل آب اصفهان با تظاهرات حل می شود؟ با نماز باران ممکن است باران ببارد اما با تظاهرات نمی شود.

امام جمعه اصفهان افزود: مردانگی مان این است که جلوی سختی ها و دشمنان بایستیم و با صدمه هایی که  دشمن می زند از راه به در نشویم. توقعات باید کم شود، دشمن را باید ملاحظه کنیم و به قول مقام معظم رهبری نباید حرف هایی برنیم که دشمن خوشحال شود.

کد خبرنگار: 13017


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: