• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9610-5188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بیانیه آذری خطاب‌ به مدیران ذوب‌آهن، نمایندگان و مسئولان

در رقابتهای آسیایی و جهانی ذوب‌آهن ایران هستیم نه ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در آستانه حضور این تیم در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا، با انتشار بیانیه‌ای خطاب به مدیران عالی‌رتبه ذوب‌آهن، نمایندگان و مسئولان استان اصفهان، در مورد شرایط کنونی این باشگاه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از باشگاه ذوب‌آهن، متن کامل بیانیه سعید آذری به شرح زیر است:

مدیران عالی رتبه ذوب‌آهن، نمایندگان و مسئولان استان اصفهان

باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان یکی از باشگاه‌های قدیمی، سیستماتیک و ریشه‌دار ورزش کشور است که از  بدو ظهورش در عرصه ورزش ایران، همواره منشأ سازندگی، افتخار آفرینی و نوگرایی بوده است.

باشگاهی که در آستانه پنجاهمین سال شروع حیات خود، هم اکنون در حال فعالیت در رشته‌های ورزشی متعدد در عرصه ورزش بانوان و آقایان است. باشگاهی که فرود و فرازهای زیادی را در طی پنج دهه حضور فعال خود در ورزش این مرز و بوم تجربه کرده است. کسب مقام‌های متعدد داخلی و بین‌المللی و شرکت در آوردگاه‌های آسیایی و جهانی به عنوان نماینده ایران افتخار آفرین، گوشه‌ای از تلاش‌های مدیران این مجموعه با اعتبار در این مدت بوده است.

و اما سقوط اعتبار این باشگاه در سال‌های ۹۰ تا اواسط سال ۹۲ رقم خورد، جایی که قوانین دست و پاگیر باعث بروز افت شدید عملکرد در ذوب‌آهن شد، هر چندکه از نیمه دوم سال ۹۲ مجدداً با تلاش مدیران عالی رتبه شرکت سهامی ذوب‌آهن شامل هیأت مدیره شرکت، مدیران عامل و معاونین ذوب‌آهن و مدیران مجموعه باشگاه و اعضای هیأت مدیره آن، اوج گیری مجدد باشگاه کلید خورد و کسب دو مقام قهرمانی جام حذفی و یک مقام قهرمانی سوپر جام لیگ کشور در رشته فوتبال و راهیابی مجدد به مسابقات باشگاه‌های آسیا و همچنین قهرمانی در رشته‌های ورزشی وزنه‌برداری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تنیس روی میز، شطرنج و تکواندو در رده آقایان و کسب مقام‌های قهرمانی در رشته‌های والیبال، والیبال نشسته و تنیس روی میز در رده بانوان، ساخت سالن‌های چند منظوره، زمین‌های چمن و مجموعه‌های ورزشی کاربردی، شرکت در مسابقات زیر مجموعه‌های فوتبال و معرفی بیش از ۲۰۰ ملی‌پوش در این رشته‌ها بخشی از دستاوردهای بسیار مهم این باشگاه بوده است که این موفقیت‌ها وقتی اهمیت دوچندان پیدا می‌کنند که ذوب‌آهن در طی این مدت، علاوه بر رقابت در میادین ورزشی، در عرصه‌های قضایی و حقوقی بین‌المللی نیز در حال مبارزه بوده است و مبالغ هنگفتی را به عنوان جرایم حاصل از عدم توجه به قوانین موجود حقوقی ورزش در سنوات گذشته پرداخت نموده که همین عامل، باعث تحلیل بودجه‌های جاری باشگاه شد وکاهش بودجه باشگاه نیز در طی دو سال گذشته، مزید بر علت برای نگرانی آتی بوده است.

امروز در حالی که ذوب‌آهن باز هم نماینده ایران عزیز در رقابت‌های آسیایی است و بایستی در میادین بین‌المللی به ویژه در رشته فوتبال به مصاف رقبای قدرتمند آسیایی از جمله کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برود، نیازمند توجه خاص به عنوان نماینده کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

ذوب‌آهن ایران نه ذوب‌آهن اصفهان، بایستی در کمتر از یک ماه دیگر، در یک آوردگاه مهم آسیایی نماینده کشوری باشد که اکنون در کشاکش جدال دیپلماتیک سیاسی به ویژه در منطقه حساس خاورمیانه است و بایستی با تمامی قوا به جنگ نابرابر در مقابل تیم‌های متمول عربی برود و از این رو، می‌طلبد که کماکان مدیران ارشد مجموعه ذوب‌آهن، سهامداران عمده شرکت سهامی ذوب‌آهن، معاونان و مدیران و مدیریت عالی ذوب‌آهن دست از حمایت باشگاهی که متعلق به خودشان است، برندارند و یک شیر بی‌یال و دم را روانه مسابقات باشگاه‌های آسیا که پیش نیاز آن در دهم بهمن ماه و مسابقه با تیم آیزاول کشور هندوستان است، نکنند.

این در حالی است که باشگاه ذوب‌آهن در برندسازی شرکت سهامی ذوب‌آهن طی سه سال گذشته نقش پررنگی در سطح منطقه داشته است، پس باور تخصصی و عمومی بر آن است که این بار هم باید قدرتمندتر از گذشته در مسابقات حضور یابد. از سویی، این از منظر اقتصادی نیز قابل تأمل است که حضور قدرتمند در این مسابقات و صعود از هر مرحله، می‌تواند بسیاری از تنگناهای اقتصادی باشگاه را نیز مرتفع سازد.

پس دست در دست هم به ذوب‌آهن ایران یاری برسانیم تا به عنوان نماینده مردم سلحشور این کشور در عرصه رقابت‌ها حضور یابد. بدیهی است این حمایت‌های مادی و معنوی، وظیفه ملی و میهنی همه عزیزانی است که دستی در آتش مدیریت این مجموعه صنعتی دارند.

سعید آذری

"مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان"انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: