• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وضعيت نامعلوم هواي اصفهان!

مديران محيط زيست نتايج جلسات را بگويند/ چرا پايش‌هاي هواشناسي از دسترس خارج شد؟

كيفيت هواي نصف جهان برای دومین روز متوالی قرمز است و بر اساس اعلام پرتال اداره کل محیط زیست تا ساعت 7 صبح امروز میانگین شاخص کیفیت های شهر اصفهان عدد 172را نشان می دهد. البته این عدد در میدان احمد آباد 185 و در میدان امام حسین(ع) 183را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اگرچه محیط زیست موظف است سامانه پایش كيفيت هواي اصفهان را  هر دو ساعت یکبار به روز و ميزان آلودگي هوا را در اختیار شهروندان قرار دهد، اما تا لحظه تنظیم این خبر یعنی از بیش از پنج ساعت گذشته تا كنون این پرتال به روزرسانی نشده است.

از شامگاه گذشته بخش پايش كيفيت هواي پرتال اداره کل هواشناسی از دسترس خارج شده است و با ورود به این سامانه با پیام" کاربر گرامی شما مجوز دسترسی به این قسمت را ندارید" رو به رو خواهيد شد، این پیام در نرم افزار موبایلی پایش کیفیت هواشناسی نیز مشاهده می شود!

روز گذشته تا آخرین لحظاتی که نرم افزار و سامانه اداره کل هواشناسی در دسترس بودند AQI عدد 209 را در باغ غدیر اصفهان نشان می دادند. اما اینکه چرا از شامگاه گذشته این سیستم خارج شده سوال برانگيز است و متاسفانه سامانه پایش اداره كل محيط زيست كه خود را متولي اعلام کیفیت آلایندگی هوا در اصفهان با تاخير 5- 6 ساعته به روز مي‌شود!

از سوي ديگر سوال اينجاست چرا تابلوهای نمایشگر ایجاد شده در برخی از مناطق شهری اصفهان مانند میدان جمهوری مدت‌هاي طولاني خاموش مانده و از دسترس خارج هستند؟ هرچند مسئولان محیط زیست اعلام می کند که دستگاه های درون این نمایشگرها فعال هستند، اما اینکه چرا نمايشگرها خاموش اند هنوز مشخص نیست! فاصله معنا دار شاخص AQI منطقه مرکزی شهر اصفهان یعنی میدان امام حسین(ع) با AQI هواشناسی مستقر در باغ غدیر جای تعجب دارد! با وجود نحوه ناقص و قابل بحث اطلاع رساني محيط زيست بهتر است حداقل مسئولان محیط زیست برای سلامتی مردم اصفهان ارزش و اهمیت قائل شوند و به تلفن های خود پاسخ دهند.مديران بايد بگويند نتيجه جلسه هايي كه 24 ساعت شبانه روز  را در آن سپري مي كنند چيست؟

كد خبرنگار: 13023

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: