• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری نخستین جشنواره تئاتر روح الله در اصفهان

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با بیان اینکه تلاش می کنیم سال آینده جشنواره تئاتر روح الله به صورت ملی و بین المللی برگزار شود، گفت: این جشنواره شامل دو بخش تئاتر (استانی) و نمایشنامه نویسی (کشوری) است.   
 
به گزارش خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عباس کمساری امروز (یکشنبه) در نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه‌نویسی روح‌الله در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اکنون که در آستانه 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم همه نهادها، ارگان ها و مردم در حال تهیه و اجرای برنامه های مختلف به این مناسبت هستند.  
 
وی افزود: موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) نیز فعالیت های متعددی را در یک سال اخیر داشته است که از جمله این فعالیت ها می توان به نخستین جشنواره داستان روح الله در اردیبهشت ماه و اولین مسابقه عکس روح الله در شهریور ماه اشاره کرد. پس از برگزاری نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله، جشنواره دیگری نیز با عنوان پانزدهمین جشنواره شعر مهر بهمن در اسفند ماه برگزار خواهد شد.  
 
مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با اشاره به آموزش وصیت نامه امام خمینی (ره) به 20 هزار نفر به صورت مجازی گفت: امروز نگارستان امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مراکز فرهنگی فعال استان شناخته می شود.
 
کمساری با بیان اینکه نخستین جشنواره روح الله در اصفهان کلید خورد، تصریح کرد: اصفهان در حوزه تئاتر سابقه ای روشن دارد و دارای مکتب است. بسیاری از هنرمندان خوش سابقه و جوان در شهر اصفهان فعالیت می کنند.   
 
 وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا در سال آینده این جشنواره به صورت ملی و بین المللی برگزار شود، اضافه کرد: این جشنواره شامل دو بخش تئاتر (استانی) و نمایشنامه نویسی (کشوری) است.   بخش تئاتر شامل زیر مجموعه های تئاتر صحنه ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی است.   
 
مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با بیان اینکه گفت و گو راه حل بسیاری از مشکلات است، افزود: برای آشنایی با گفتمان امام خمینی (ره) نیازمند زبان تاثیرگذار هنر هستیم و هم چنین تئاتر جایگاه خاص و ویژه ای در ارتباط گیری مستقیم با بیننده دارد.   
 
کمساری تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری این برنامه، آشنا شدن نسل جوان با گفته های امام خمینی (ره) است، در این تئاترها دنبال توصیف نیستیم، زیرا امام خمینی(ره) تا کنون به اندازه کافی توصیف شده است. هدف آشنایی با گفتمان و اندیشه امام (ره) است.  
 
هم چنین دبیر هنری جشنواره تئاتر روح الله با اشاره به ایجاد فاصله میان نسل سوم و چهارم انقلاب از افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) گفت: برای نزدیکی این نسل با افکار امام (ره) بهترین هنر و حربه استفاده از تئاتر است. موضوعات جشنواره را نیز با هدف اشاعه افکار امام خمینی انتخاب کردیم، زیرا آثاری که در خصوص افکار امام خمینی در دسترس داشتیم محدود بود.  
 
محمدرضا رفیعی در خصوص استقبال از این جشنواره تصریح کرد: تا کنون دو بار تاریخ جشنواره را تمدید کردیم. تا کنون آثار بسیار خوبی به دستمان رسیده و شامل 120 نمایشنامه نویسی، 48 تئاتر صحنه ای، 36 تئاتر خیابانی و 15 نمایش نامه خوانی بوده است.  
 
هم چنین دبیر اجرایی این جشنواره تصریح کرد: در حال حاضر 61 گروه برای اجرا در این جشنواره در حال تمرین نمایش هستند. این جشنواره از یکم الی پنجم بهمن ماه در تالار هنر فرشچیان و سالن نمایش نگارستان امام خمینی (ره)برگزار می شود.  
 
استکی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی خوبی در بخش نمایشنامه نویسی به دست می آوریم، افزود: داوران این جشنواره در بخش نمایش صحنه ای رضا کشانی، احمد خوانساری، احمد شاهین و یک نماینده از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و در بخش تئاتر خیابانی احمد رضایی، هوشنگ جشمیدیان، علیرضا بدری، ابوالفضل شریفی و یکی از نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) است.  
 
به گزارش ایسنا؛ افتتاحیه نخستین جشنواره تئاتر و نمایش نامه نویسی روح الله اول بهمن ماه در سالن نگارستان امام خمینی (ره) و اختتامیه این جشنواره پنجم بهمن ماه در سالن فرشچیان برگزار خواهد شد.  
 
1445953973591_telisna3.jpg
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: