• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجرای مانور شهری با موضوع "تفکیک زباله از مبدأ"

دبیر کمیته فرهنگ شهروندی از برگزاری مانوری با موضوع "تفکیک زباله از مبدأ" در چهارراه ها و مسیرهای پر تردد شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، سعید امامی پیرامون برگزاری مانور تفکیک زباله از مبدأ اظهار کرد: این مانور با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان طی چهار روز از 11 تا 14 دی‌ماه برگزار می‌شود.

وی به برگزاری این مانور در سه نوبت روزانه اشاره کرد و افزود: صبح ها از ساعت 7 تا 9 و ظهرها از ساعت 12:30 تا 15 در چهارراه‌های کلیدی شهر و ساعت 18 تا 22 در نقاط پرتردد شهر این مانور انجام خواهد گرفت.

دبیر کمیته فرهنگ شهروندی، متحرک بودن پیام‌های شهروندی در این طرح را موجب جلب توجه مخاطبان دانست و ادامه داد: پیام‌های فرهنگی طراحی و آماده شده در قالب طرح‌های گرافیکی بر روی سازه‌های همراه برد نصب می‌شود، 100 نفر نیروی اجرای همراه، بردها را حمل می‌کنند، به اندازه و ابعاد و نوع ساخت، این سازه‌ها جلب توجه کرده و پیام به مخاطبان انتقال داده می‌شود.

امامی با بیان این موضوع که حاملان پیام فرهنگی به دل شهر می‌روند، گفت: قرار نیست کسانی که پیام‌ها را همراه می‌برند حرکت نمایشی انجام دهند، اما این افراد آمادگی پاسخگویی به سؤالات مخاطبان را دارند.

وی، موضوع تفکیک زباله از مبدأ را موضوع مهم دانست و گفت: در موضوع بازیافت زباله تفکیک از مبدأ مهم‌ترین بخش بوده و این امر سبب می‌شود تا کیفیت تفکیک بالا رود، تفکیک نکردن زباله هزینه‌های زیادی را بر شهر وارد می‌کند که این هزینه را مردم پرداخت می‌کنند، امروز در جهان تفکیک زباله از مبدأ به‌عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی فرهنگی شهرها مطرح است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: