• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دیدنی‌های «تئوری میس کال» که خواندنی و شنیدنی نیست

تئوری میس کال خواندنی نیست، تئوری میس کال شنیدنی نیست، تئوری میس کال دیدنی است.

طراح و کارگردان نمایش «تئوری میس کال» به خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، با بیان اینکه روایت داستان این نمایش نگفتنی است، گفت: فرآیند کار نمایش، دیدن و درک آن است. غیرممکن است که شما نمایش را با تعریف و تفسیر بتوانید درک کنید و به خوبی متوجه شوید. اما می‌توان گفت این نمایش یک درام اجتماعی روز متناسب با شرایط جامعه است.

رهام بحیرایی در زمینه اجرای این نمایش افزود: نمایشنامه تئوری میس کال نوشته محسن رهنما یکی از دوستان نزدیک من است که همکاری‌های تئاتری زیادی تا به حال با او داشته‌ام. پس از مطالعه و خوانش این نمایش فضای متفاوت آن من را به طراحی و کارگردانی نمایش تئوری میس کال ترغیب کرد.

وی ادامه داد: «تئوری میس کال» در مورد تکنولوژی‌های روز مانند موبایل، اینترنت، فضای مجازی و... بوده که متناسب با وضعیت تاثیر آن روی انسان‌ها به آن پرداخته شده است. این موضوعات و تکنولوژی‌های تاثیرگذار در جامعه مدرن ما مسائلی است که این نمایش به آن پرداخته و دوست دارد مخاطب نیز با تفسیری تازه از آن روبرو شود.

کارگردان نمایش «تئوری میس کال با بیان اینکه باید قبول کنیم واقعیت با واقع‌گرایی فرق دارد، تصریح کرد: بیشتر به روابط میان انسان‌ها می‌پردازم و به صورت منطقی از ایده‌آل گرایی دوری می‌کنم. ممکن است جایی به یک بحث تخیلی بپردازیم، اما این تخیل یک بحث منطقی در روابط بین انسان‌ها باشد. سبک این نمایش رئالیستی است، اما در فضای کار و اجرا نمایشی مینیمالیستی را مشاهده خواهید کرد. تنها با مشاهده این نمایش می‌توان در مورد موضوع این نمایش نظر داد و به صورت زبانی روایت این داستان شنیدنی نیست.

بحیرایی در مورد نقش بازیگران و طراحی فضای نمایش افزود: بازیگران حاضر در این نمایش همه حرفه‌ای هستند و هر کدام در جایگاه خود نقش‌ خود را به خوبی اجرا کرده‌اند. طراحی دکور، لباس و نورپردازی کار خودم است و ارتباطی با نمایشنامه‌نویس ندارد. این که نمایش برای سالن کوچک طراحی شده است طرح اصلی و اولیه خود من در مورد این نمایش است و از ابتدا همین طرح در ذهن من بوده و آن را به اجرا گذاشته‌ام.

به گزارش ایسنا؛ رهام بحیرایی فارغ التحصیل نمایش از دانشگاه سوره بوده و از جمله نمایش‌های موفقی که به روی صحنه برده است. «آه از دست ویکتور هوگو»، «رفت و آمد» نوشته ساموئل بکت، «شازده کوچولو» نوشته سنت اگزوپری و «سه شب با مادوکس» و... است.

نمایش «تئوری میس کال» از یکم دی‌ماه به اجرا در آمده و تا ۲۲ دی‌ماه هر شب رأس ساعت ۱۷:۳۰ در سالن کوچک تالار هنر اصفهان به روی صحنه خواهد رفت.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: