• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اصفهان میزبان دیوارنگاره ها

مدیر آکادمی هنرهای تجسمی هونام گفت: متاسفانه در حال حاضر به مسائل و موضوعات دیوارنگاره ها به صورت جدی توجه نمی شود، اما دیوار نگاره ها هر روز در معرض دید مردم هستند و تاثیرات مهمی در روح و روان آنها دارند.

سید امین اخضری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، با بیان اینکه مسابقه نقاشی "دیوار نگاره" توسط آکادمی هنرهای تجسمی هونام در اصفهان به صورت سراسری برگزار شده است، اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقه نشان دادن ضعف جامعه در پرداختن به دیوار نگاره ها و انتقال پیام های موثر در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و زیباسازی محیط پیرامونی است.

وی افزود: مسابقه "دیوار نگاره" ویژه هنرمندان علاقه مند به این حوزه است، هم چنین در پایان این مسابقه از طرح های برتر تقدیر و از آنها برای زیباسازی فضای شهری استفاده می کنیم.

مدیر آکادمی هنرهای تجسمی هونام با بیان اینکه موضوع نقاشی دیواری به صورت جدی تنها دو سال است که در اصفهان پیگیری می شود، ادامه داد: در سال جدید با توجه به بودجه شهرداری اصفهان امکان طراحی دیوار نگاره ها ممکن نیست، اما در شهرهای دیگر چندین سال است که دیوار نگاره ها طراحی می شوند.

اخضری با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر به مسائل و موضوعات دیوارنگاره ها به صورت جدی پرداخته نمی شود، ادامه داد: دیوار نگاره ها هر روز در معرض عموم هستند و تاثیرات مهمی در روح و روان شهروندان خواهند داشت و از همه لحاظ می توانند به صورت تصویری تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه مدارس در دیوار نگاره ها ضعف دارند، افزود: در سال های اخیر به دلیل برنامه ریزی نکردن مسئولان آموزشی، دیوارنگاره های ضعیفی را در مدارس شاهد هستیم، به طوری که از رنگ بندی های مختلفی پیروی می کنند، اما مسائل فرهنگی و پرورشی را در بر ندارند، به همین دلیل در نظر داریم که از طرح های هنرمندان که در این مسابقه شرکت می کنند استفاده کنیم و بتوانیم بر روی فرهنگ این هنر تاثیر خوبی بگذاریم.

مدیر آکادمی هنرهای تجسمی هونام با بیان اینکه استقبال خوبی از فراخوان این مسابقه شده است، گفت: هنرمندان تا بیستم دی ماه فرصت دارند آثار خود را با رزولوشن ۳۰۰ به شماره های تلگرامی ۰۹۱۳۰۳۳۸۱۰۳ و ۰۹۲۲۶۲۷۸۷۲۳ و یا به صورت فایل به آدرس دبیرخانه ارسال کنند.

اخضری ادامه داد: نیمه اول بهمن ماه از طرح ها رونمایی و از هنرمندان تقدیر می شود و در صورت دریافت مجوزهای لازم طرح ها را با نام هنرمندان در قالب گالری یا به صورت کتابچه ارایه می کنیم، هم چنین تلاش می کنیم طرح ها را در سطح شهر با اسم هنرمندان اجرا کنیم.

کد خبرنگار: 13019

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: