• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار اصفهان:

مزاحمت‌ها براي كشور هيچ مشكلي به بار نمی‌آورد

استاندار اصفهان با اشاره به کشته‌های انقلاب اسلامی، ترورهای پس از انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: باقدرت کاری می‌کنیم که این مزاحمت‌ها هیچ مشکلی برای کشور به بار نياورد، پاسخ این‌ها را مردم می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ايسنا- منطقه اصفهان، محسن مهر عليزاده، صبح امروز در ديدار با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب كشور به مناسبت سال نو ميلادي با اشاره به همزیستی خوب و برادرانه بین ارامنه و مسلمانان ایران اظهار كرد: ارامنه یکی از اقلیت‌هایی است كه صادق و مورد احترام مردم هستند و این دوستی و همراهی نه فقط در اصفهان بلکه سراسر کشور و از دیرباز بوده و امیدوارم ادامه یابد.

وي ادامه داد: برخي در دنیا به دنبال ايجاد اختلاف بین ادیان و مذاهب برای رسیدن به اهداف خود هستند؛ این روزها عده‌ای به دنبال گسترش فرهنگ خشونت، ترور و بر هم زدن آرامش مردم هستند. آنچه می‌تواند ما را از گزند این اتفاقات دور بدارد فکر توحیدی، ایمان به خدا، رشد فرهنگی است که با اتحاد ادیان امکان‌پذیر است.

استاندار اصفهان با بيان اينكه پس از عروج حضرت مسیح توطئه و جنایات بسياري رخ داد اما مسيحيان همواره به دنبال صلح بودند و تا امروز اين دين را پايدار نگه داشتند، تصريح كرد: این موضوع پس از رحلت رسول‌الله نیز روی داد و عده‌اي تلاش كردند ميان اديان اختلاف ايجاد كنند اما همدلی این ادیان مانع تحقق توطئه‌ها و باعث رشد آن‌ها شده است.

مهرعليزاده با اشاره به کشته‌های انقلاب اسلامی، ترورهای پس از انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: باقدرت کاری می‌کنیم که این مزاحمت‌ها هیچ مشکلی برای کشور به بار نياورد، پاسخ این‌ها را مردم می‌دهند. دشمن کار خود را می‌کند و این طبیعی است ادامه این کار مشت دشمن را بیشتر باز می‌کند. اگر ۴۰ سال پیش فقط ایران اسلامي شعار مبارزه به استكبار مي‌داد امروز تمام دنيا مقابل آن خواهند ايستاد.

هم‌چنين، اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب کشور در اين ديدار گفت: امروز احساس کنید در خانه خود هستید و خوشحالیم در این ایام سال نو ميلادي همکاری خوبی از طرف استانداری و شهرداری اصفهان براي برگزاري اين مراسم صورت گرفت.

سپیان کاشچیان ادامه داد: متاسفانه خبرهای خوبی نمی‌شنویم، ما معتقدیم ایران یک باغ بزرگ است اما در این باغ عده‌ای هم می‌خواهند آتش بسوزانند. وقتی این اختلاف‌ها را می‌بینیم دعا می‌کنم افراد نسبت به یکدیگر بیشتر صلح داشته باشند و از سويي برای مدیران و سران کشور صبر مسألت دارم‌.

وي خاطرنشان كرد: من باور دارم که مسائل اخیر از بیرون از کشور سازمان دهی می‌شود باور دارم به زودی این اختلاف‌ها تمام می‌شود.

كد خبرنگار: 13023

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: