• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9610-6388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زمین و زمان نامناسب مسابقات نکات منفی لیگ بانوان

شهبازی: شاکله اصلی تیم مشخص شده است/ دوربرگشت میزبانی‌های مهمی داریم

سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان گفت: باتوجه به شرایط تیم در لیگ امسال عملکرد خوبی در نیم فصل داشتیم، دور برگشت زمان جبران است.

سمیه شهبازی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا منطقه اصفهان، در مورد شرایط تیمش در نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال بانوان، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در ابتدای لیگ داشتیم و تیم خیلی دیر بسته شد، اما توانستیم در طول نیم‌فصل نخست به غیر دو بازی که در مقابل شهرداری بم و شهرداری سیرجان دو مدعی جدی لیگ داشتیم در مابقی مسابقات نتایج خوبی به دست آوریم.

تغییرات اجباری در سیستم و پست بازیکنان

وی ادامه داد: در نیم فصل نخست به دلیل از دست دادن برخی از بازیکنان و نداشتن تمرین تنها به صرف اینکه بتوانیم بازی‌های خوبی داشته باشیم و بتوانیم از تمام داشته‌هایمان استفاده کنیم مجبور به تغییرات مختلف در سیستم بازی و همچنین جا به جایی پست بازیکنان شدیم که البته به نتایج خوبی هم رسیدیم.

وی افزود: این جابه جایی در بازی‌های ابتدای آزارمان داد و زمان زیادی برای هماهنگ شدن بازیکنان گرفت، در حال حاضر آنالیزی که در تیم و بازیکنان داریم به ما اجازه می‌دهد در نیم فصل دوم بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. شرایط تیم و بازیکنان در اواخر نیم فصل دوم بهتر شده بود و با تمریناتی که در تعطیلات داریم تلاش می‌کنیم، بتوانیم دور برگشت نتایج بهتری کسب کنیم.

وی تاکید کرد: متاسفانه نتوانستیم به دلیل شرایط خاصی که داشتیم دوره بدنسازی و تمرینات پیش فصل خوبی داشته باشیم و در طول مسابقات با تمریناتی که داشتیم سعی کردیم این مساله را رفع کنیم و متاسفانه با توجه به شرایط مسابقات و فشاری که بود مصدومیت به سراغ برخی از بازیکنان آمد و به مشکلات دیگرمان اضافه کرد.

سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان خاطر نشان کرد: نیم فصل دوم اکثر بازی‌های حساس و مهم را در خانه میزبان هستیم و این می‌تواند برای ما امتیاز باشد تا در خانه و زمین خودمان فشار بیشتری روی حریفانمان داشته باشیم. دو دیدار مهم شهرداری بم و سیرجان و ایلام از جمله این مسابقات است که علاوه بر آمادگی بدنی و ذهنی بازیکنان نیازمند حمایت همه جانبه هواداران و رسانه‌ها را می‌طلبد. امیدوارم در خصوص رسانه‌ها تجدید نظر شود و اجازه حضور عکاسانی که کارت سازمان لیگ فدراسیون فوتبال را دارند صادر شود تا بتوانیم از قدرت مانور رسانه‌ای که آنها دارند در جذب مخاطبان و اسپانسرهای بیشتر در حوزه ورزش بانوان استفاده کنیم.


وی تاکید کرد: حضور رسانه‌ها و به ویژه عکاسان آقا از اصفهان بود که موجب شد تحول شگرفی در فوتبال بانوان به واسطه انتشار عکس‌های آنها در رسانه‌های معتبر داخلی و بین المللی شود و به دنبال آن شناخت و اطلاعات جامعه از فوتبال بانوان افزایش یافت. درست نیست که این روند که در مسیر درست و خوبی بود را متوقف کنیم امیدوارم مسئولان ورزش استان در این زمینه تجدید نظر کنند چرا که این مساله در اصفهان سخت گیرانه پیگیری می‌شود.

زمین و زمان نامناسب مسابقات نکات منفی لیگ بانوان

شهبازی در خصوص سطح لیگ فوتبال بانوان گفت: خوشبختانه امسال لیگ بسیار خوبی داشتیم. جایگاه‌ها تیم‌ها در جدول و رقابتی که در بین آنها وجود دارد نشان دهنده‌ای این مساله است، به گونه‌ای که 4 تیم بالای جدول در یک سطح مدعی هستند و تیم‌های میان جدول در شرایط دیگر و حتی تیم‌های پایین جدول بازیهای ضعیفی انجام نمی‌دهند و جدای از نتیجه فوتبال خوبی بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط نمی‌توان از الان قول قهرمانی داد اما در نیم‌فصل دوم فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم تا بتوانیم در صدر جدول بایستیم.

وی در خصوص نکات منفی لیگ در نیم فصل نخست اظهار کرد: یکسری مسائل و مشکلاتی در لیگ داریم که از گذشته بوده و هنوز رفع نشده، انجام بازیها در زمین‌های نامناسب یکی از موضوعاتی است که همواره مورد اعتراض تمامی تیم‌ها بوده است. نکته‌ای که وجود دارد این است که بر اساس مقررات باید نمایندگان لیگ یکماه قبل از شروع مسابقات ورزشگاهها و زمینهایی که قرار است مسابقات در آن برگزار شود را چک کنند، اما بیشتر مسابقات ما در زمینهای نامناسب و بی کیفیتی برگزار می‌شود که موجب آسیب دیدگی بازیکنان می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: ساعت برگزاری مسابقات یکی دیگر از موضوعات مهمی است که بارها بر روی آن اعتراض شده است و متاسفانه برای آن راهکاری در نظر گرفته نشده است. ساعت 10 صبح زمانی است که هنوز بدن بازیکنان آماده یک رقابت سنگین و حرفه‌ای نیست و همزمانی مسابقات با نماز جمعه و همچنین تداخل با مسابقات آقایان در شهرهایی که فوتبال آقایان دارند دلایل مسئولان برای برگزاری مسابقات بانوان در این زمان بوده است و فکر می‌کنم می‌توان با تدابیری که وجود دارد این ساعت را تغییر داد.

وی تصریح کرد: وجود توپ‌های نامناسب و همچنین مشکلاتی که در خصوص حضور آمبولانس و پزشک وجود دارد از دیگر مشکلاتی است که هنوز در لیگ برتر با آن درگیر هستیم.

وی تاکید کرد: در کنار این مسائل نباید نکات مثبت و خوب لیگ را نادیده گرفت پویایی و بالا بودن هیجان در لیگ امسال از نکات مثبت لیگ است که موجب شده تیم‌ها هفتهٔ امنی نداشته باشند و بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها مجبور هستند خود را برای هر بازی آماده و خوب نگه دارند.


هنوز لیستی به باشگاه نداده‌ام

شهبازی در خصوص وضعیت بازیکنان سپاهان در نیم فصل دوم گفت: با توجه به عملکرد خوبی که بازیکنان داشتند از بازیکنان اصلی کسی از تیم جدا نمی‌شود و نفراتی که از تیم جدا می‌شوند از بازیکنان اصلی نیستند. ترکیب اصلی تیم بعد از نیم فصل اول تاحد زیادی مشخص شده است. با توجه به فشار بازی‌ها در نیم فصل دوم و احتمال افزایش آسیب دیدگی بازیکنان برای اینکه دستمان خالی نماند چند بازیکن مد نظرم هستند که البته هنوز لیست خود را به باشگاه نداده‌ام امیدوارم شرایط باشگاه به گونه‌ای باشد که بتوانیم آنها را جذب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به دربی اصفهان در اولین بازی دور برگشت خاطر نشان کرد: روز جمعه ۲۲ دی ماه در نخستین دیدار نیم‌فصل دوم میهمان ذوب‌آهن هستیم. شرایط دو تیم به ویژه ذوب آهن در نیم‌فصل دوم متفاوت‌تر از دور رفت است و بازیکنانش شناخت بهتری نسبت به یکدیگر پیدا کرده‌اند. در خانه میزبان ما هستند و ذوب‌آهن در مقابل حریفان قدرتمند خود در خانه خیلی خوب بازی کرده و نتیجه این دیدار قابل پیش‌بینی نیست.

کدخبرنگار:13042


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: