• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بازی به شیرینی عسل

رییس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، بازی را شیواترین زبان تربیتی دانست و گفت: برخی معتقدند بازی تنها مختص گروه سنی کودک است، در حالی که بسیاری از روانشناسان معتقدند بازی ویژه تمام گروه‌های سنی بوده که از طریق آن می‌توان مسائل تربیتی را به افراد منتقل کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، صفیه‌ سادات موسویان، بازی را الگوی مناسبی برای ایجاد نشاط در جامعه دانست و افزود: بازی تأثیر بسیار مثبتی در جامعه داشته و علاوه بر آن، در کنار شبکه‌های اجتماعی می‌توان بازی‌های هیجانی حرکتی را به نوجوانان ارائه داد.

وی با اشاره به برنامه "کندوی بازی" گفت: این برنامه با الهام از زنبورعسل و فعالیت فراوان او برای تولید عسل از شیره تلخ گیاهان گرفته شده است. باید با توجه به مفید بودن بازی برای تمام گروه‌های سنی و با تشبیه بازی به عسل آن را نوعی سرگرمی شیرین برای تمام گروه‌های سنی معرفی کنیم.

رییس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ادامه داد: هدف از ارائه این برنامه با عنوان کندوی بازی این است که بازی مانند عسل شیرین بوده و شیرینی آن موجب شادابی جسم و روح انسان می‌شود.

موسویان با اشاره به طرح ارائه انواع بازی‌ها در مدارس دوره اول متوسط از اول آبان سال جاری، گفت: این کار با همراهی شورای تبلیغات اسلامی اصفهان و خانه خلاقیت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان انجام شد.

وی با اشاره به مدت زمان دو ماهه اجرای این بازی در مدارس، خاطرنشان کرد: این بازی‌ها در ساعت‌های تفریحی و زنگ پرورشی و بسته به علاقه نوجوانان به آنان ارائه می‌شود. از این طرح به عنوان یک سفره بازی هیجانی و حرکتی یاد می‌شود که در مدارس پهن شده است.

رییس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ادامه داد: نوجوانان بسته به علاقه خود می‌توانند یک یا چند بازی را انتخاب و آن را انجام دهند این بازی‌ها به گونه‌ای طراحی شده استقلال‌طلبی، اعتماد به نفس و پیشگیری از پرخاشگری را بر طرف کردند.

موسویان با اشاره به آغاز مسابقات نهایی از هفته نخست بهمن روزهای پنج‌شنبه در خانه خلاقیت گفت: در این مسابقات تیم‌های مختلف با یکدیگر مسابقه داده، بهترین‌ها انتخاب و در پایان به تیم‌های منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا؛ این برنامه از یکم آذر ماه آغاز و تا 26 بهمن ماه از ساعت 8 تا 13 برگزار خواهد شد که مرحله اول آن در مداس و مرحله دوم آن در خانه خلاقیت و رستوران بازی برگزار می‌شود.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: