• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-10295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتتاح پایگاه بین المللی طبیعت گردی مرحوم "محمدعلی اینانلو" در آران وبیدگل

پایگاه بین المللی طبیعت گردی بنیانگذار طبیعت گردی ایران استاد محمدعلی اینانلو در آران وبیدگل دروازه کویر مرکزی ایران افتتاح شد.

آرش اینانلو در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران وبیدگل گفت: با توجه به سبقه تاریخی، فرهنگی وهنری مردم آران وبیدگل و همت مردمان این دیار تصمیم بر این شد که پایگاه بین المللی طبیعت گردی بنیانگذار طبیعت گردی ایران استاد مرحوم "محمدعلی اینانلو" به مرکزیت شهرستان آران وبیدگل افتتاح شود.

وی در خصوص چگونگی شکل گیری واهداف این پایگاه اظهار کرد: بدون شک حفظ آثار و ابنیه تاریخی و حفظ محیط زیست وظیفه ای بس بزرگ است، وظیفه ای فردی وملی که همه باید در راستای آن تاسرحد توان کار کنند.

وی افزود: حفظ آثار و دست آوردهای گذشتگان و حفظ طبیعت و اقلیم خدادادی وظیفه عقلی وشرعی همه مااست و بر همین اصل پس از فوت استاد اینانلو وظیفه خود دانستم که راه ومسیرایشان که شناسایی طبیعت بکر ایران و شناساندن اقلیم‌ها ومحیط زیست کشور عزیزمان است را با کمک دوست داران محیط زیست و طبیعت ادامه دهیم.

مسئول حفظ ونشر آثار استاد اینانلو گفت: در این پایگاه مستندات جامعی از طبیعت ایران برای عرضه به دوست داران طبیعت ومحیط زیست است. آثاری از جمله فیلم، عکس، دست نوشته‌ها و خاطره خود استاد که حاصل سال‌ها سختی ومشقت است.
وی افزود: در حال بررسی وتدارک مکانی برای ایجاد پایگاه برای تولیدات بیشتر و ادامه کارهای مرحوم اینانلو در زمینه تهیه فیلم، عکس و مقالات علمی و پژوهشی در خصوص محیط زیست وطبیعت هستیم تا ادامه کارهای مرحوم اینانلو باشد و از آن همه بهره مند شوند.

وی به انتخاب مسئول پایگاه بین المللی طبیعت گردی مرحوم اینانلو اشاره کرد وگفت: با بررسی‌های انجام گرفته حسین انصاری فرد را فردی شایسته برای این جایگاه تشخیص دادیم وامیدوارم همکاری نهادهای زیربط در حوزه محیط زیست و طبیعت با ایشان انجام شود تا شاهد روزهای بهتری برای محیط زیست وطبیعت ایران باشیم.

اینانلو درپایان تاکید کرد: بدون شک مسائل ملی مثل محیط زیست وطبیعت چیز ساده ای نیست و به گروه وجناح خاصی وابسته نیست وجزو میراث جمعی وعمومی مردم است، حفظ وحراست از آن وظیفه همگانی است. خواهش من این است که در این مسیر همه دوست داران طبیعت همکاری لازم وشایسته ای با این پایگاه بین المللی که چراغ راه آیندگان است، داشته باشند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: