• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-11995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برپایی نمایشگاه آثار استاد نعمت اللهی در اصفهان

آیین گشایش نمایشگاه مرتضی نعمت اللهی-  استاد هنر مجسمه‌سازی در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، آیین گشایش نمایشگاه آثار هنرمند مجسمه‌ساز، مرتضی نعمت اللهی پیش از افتتاح این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر اصفهان با حضور هنرمندان و مسئولان فرهنگی شهر در کتابخانه مرکزی مسئولان برگزار شد.

در این افتتاح که با عنوان "پیشاورد هنرهای معاصر اصفهان" در ادامه سلسله برنامه‌های رود زنده هنر برگزار شد، حمید شانس، مجسمه‌ساز پیشکسوت سخنرانی کرد.

وی حضور در این برنامه را فرصتی برای ادای دین به استاد نعمت اللهی دانست و اظهار کرد: این استاد فرهیخته با توجه به خصوصیتی که از او می‌شناسیم نیازمند تجلیل نیستند،

شانس محیطی که هنرمند در آن رشد پیدا می‌کند را در تحول سیر هنری او مؤثر دانست و افزود: هنرمند از محیطش الهام می‌گیرد و محیط قابلیت رشد او را افزایش می‌دهد، هنرمند و آثارش بازتاب محیط هستند.

وی دهه 40 را دوران شکل‌گیری شخصیت هنری نعمت اللهی دانست و گفت: در این دهه آرای نو ترقی‌خواه گسترش پیدا کرد و این دوران را می‌شود دوران تثبیت تحولات شتابان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دانست.

شانس شخصیت و شیوه برخورد نعمت اللهی با زمانه خود را بسیار جذاب دانست و گفت: او مسیر افراطی را انتخاب نمی‌کند و همزیستی مسالمت‌آمیز در بخش‌های مختلف را شکل می‌دهد، هنرمند کسی است که از عناصر فرهنگی پیشین دید هنری می‌سازد، هنر را امری سیاسی نمی‌داند و از هنر جدا می‌بیند.

این استاد پیشکسوت مجسمه سازی با بیان اینکه گسترش پدیده عواطف عمومی امری حتمی است، گفت: باید در آینده نزدیک ساعت کار هفتگی را کاهش دهیم و نیاز داریم در اوقات فراغت به هنر پناه ببریم و هنرمندان توانایی جذب مشارکت مردمی را دارند،

همچنین مهدی مقدری سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان استاد نعمت اللهی را چهره‌ای ملی و جهانی خواند و اظهار کرد: افتخار داشتم در کنار وی یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای شهر را برنامه ریزی کنیم، شورای شهر این دوره با تجدید حیات فرهنگی شهر اصفهان کار خود را دنبال می‌کند.

وی به بررسی 10 طرح بزرگ برای اصفهان در مرکز پژوهش شورای شهر اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین رویداد با حضور 40 هنرمند بارز در هنرهای معاصر بود که طرح توسعه صنایع خلاق شهر خلاق پیگیری شد، استاد نعمت اللهی در صدر این اساتید قرار داشت و تلاش‌ها درنهایت منجر به تنظیم سند این رویداد شد و در هفته آینده در شورای اسلامی شهر به تصویب گذاشته می‌شود.


1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: