• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک متخصص مغز و اعصاب:

300 هزار بیمار مصروع در کشور نیاز به عمل جراحی دارند

یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه 60 درصد بیماران مبتلا به صرع، کنترل بیماریشان با دارو محقق می شود، گفت: 40 درصد دیگر این بیماران برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، سید سهراب هاشمی فشارکی در آستانه برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی صرع، اظهار کرد: برای اولین بار در ایران شاخهILAE ایران عهده دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است. توضیح اینکه ILAE یک سازمان بین المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن در آمده است و مهمانانی از کشورهای کانادا، برزیل و آمریکا در این کنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها  و مطالب علمی در حوزه صرع توسط اساتید داخلی و خارجی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.

این درمانگر صرع گفت: در چهاردهمین کنگره بین المللی صرع سه کارگاه نوار مغزی، رادیولوژی صرع و نوروسایکوژی برگزار و جدیدترین مباحث در این حوزه ها ارایه می شود.

وی با بیان اینکه صرع یکی از قدیمی ترین بیماری ها در ایران و جهان به شمار می رود گفت: با تولید داروهای ضد صرع، انقلاب بزرگی در زمینه کنترل بیماری صرع در دنیا به وجود آمد و در حال حاضر 50 تا 60 درصد بیماران مصروع از طریق دارو بیماری شان کنترل می شود.

هاشمی فشارکی با بیان اینکه تعداد کمی از بیماران هستند که پس از قطع دارو مشکل آنها باز نمی گردد، گفت: برخی از بیماران علی رغم مصرف دارو، حمله های صرعشان ادامه یافته و زندگی آنها به صورت فلج کننده ادامه دارد که تعداد قابل توجهی از این افراد قابل عمل جراحی هستند.

این متخصص مغز و اعصاب اضافه کرد: 40 درصد بیماران درمان آنها و کنترل بیماری شان از طریق دارو انجام نمی شود که می توان از طریق جراحی به آنها کمک کرد، بر همین اساس طی 10 سال گذشته در ایران حدود 400 مورد عمل جراحی در این زمینه انجام گرفته که نتایج بی نظیری به همراه داشته و تشنج بیمار بسیار اندک شده است.

مسئول کمیته کارگاه های چهاردهمین کنگره صرع با بیان اینکه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند، گفت: بر اساس تخمین ها این رقم در ایران حدود 800 هزار نفر بوده که 300 هزار مورد آن ها برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

هاشمی فشارکی خاطرنشان کرد: بیماران مصروع در صورت عدم کنترل بیماری شان در ازدواج ، تحصیل، فعالیت های اجتماعی و ... دچار مشکل خواهند شد، بنابراین توجه به درمان آن ها مسئله ای بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش ایسنا؛ چهاردهمین کنگره بین المللی صرع 4 تا 6 بهمن در سالن همایش های بیمارستان میلاد اصفهان برگزار می شود.
1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: