• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-12195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پاداش ۱۴۴ هزار تومانی برای قبول شدگان نهضت سواد آموزی

مدیر آموزش وپرورش آران و بیدگل گفت: در راستای تشویق افراد بی سواد برای کسب علم و دانش مبلغ ۱۴۴ هزار تومان به قبول شدگان نهضت سواد آموزی پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، محمد معدندار در مراسم بزرگداشت علم و دانش و جایگاه نهضت سواد آموزی در رشد علم، اظهار کرد: کسب علم و دانش برای رشد و تعالی معنوی انسان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و این وظیفه همگانی است که در راستای رشد فرهنگ عمومی اجتماع به کسب دانش افراد کمک کنند.

وی افزود: جایگاه علم آن چنان رفیع است که در آیات و روایات ائمه بسیار سفارش شده و حتی زکات علم را نشر آن عنوان کرده اند و معلمان به خصوص در نهضت سواد آموزی جایگاه بس رفیعی در نزد خداوند دارند و به واقع جایگاه و نقش رسولان را در اجتماع بر عهده دارند.

معدندار به فعالیت های این نهاد در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: با فعالیت و تلاش بی وقفه همکاران در نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش آمار بی سوادی در سطح شهرستان حدود چهار درصد است و این نشان از جایگاه علم و دانش در میان مردمان با فرهنگ این خطه است.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر افراد جذب شده برای سواد آموزی 12 برابر شده است و حدود ۴۰۰ نفر در این مدت به کسب سواد و دانش نائل آمده اند. امیدواریم در چند سال آینده این آمار به ۱۰۰ درصد باسواد برسد.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: