• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تلخی ده هزار سیگار و شیرینی دونات در یک شب

"در هر بسته بیست و پنج عدد سیگار قرار دارد حالا اگر این تعداد را در چهار ضرب کنیم 100 عدد سیگار و اگر در 100 ضرب کنیم ده هزار سیگار داریم و نهایت آرزوی من این است که ده هزار سیگار را بتوانم دود کنم" و این شاید آغازی باشد که پایانش شمردن ثانیه هایی است که دقیقه ای لب به سیگار نزند.

به گزارش خبرنگار ایسنا_ منطقه اصفهان، نمایش ده هزار سیگار و دونات به کارگردانی مرتضی کمساری در نگارستان امام خمینی روی صحنه رفت، کمساری با ایده ای نو توانست دو نمایش را در یک شب اجرا کند، این دو نمایش با یک تم توانسته اند در کنار هم قرار گیرند و مخاطب را لحظاتی به فکر فرو ببرد.

مرتضی کمساری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: نمایشنامه ده هزار سیگار و دونات را به دلیل علاقه شخصی که به نویسنده این دو نمایشنامه یعنی الکس برون دارم انتخاب کردم، الکس برون کارهای بسیار خاصی دارد، همان طور که مخاطب در نمایشنامه ده هزار سیگار می بیند درامی وجود ندارد، ولی به سمت داستان کشش پیدا می کند.

کارگردان نمایش ده هزار سیگار با اشاره به دلایل انتخاب این نمایشنامه افزود: در جامعه امروز دختران سرزمین من بر خلاف ارزش های جامعه سیگار می کشند و فکر می کنم دلیل خوبی برای انتخاب نمایشنامه ده هزار سیگار باشد و در کل دو نمایشنامه را به این دلیل کنار هم گذاشتم که تم هر دو آن لجاجت است.


کمساری با اشاره به طراحی صحنه نمایش ده هزار سیگار گفت: برای ورود مخاطبان یک تونل آماده کردیم که بر روی دیوارهای آن روزنامه و پاکت سیگار چسباندیم و وقتی مخاطبان به جلو حرکت می کنند سیگارها بیشتر می شوند و حتی روی زمین هم فیلترهای سیگار ریخته است که مخاطبان روی آن پا می گذارند، وقتی داخل می شوند یک رینگ بوکس می بینند که چهار دختر درون آن با لباس های فاخر ایستاده اند و درباره سیگار حرف می زنند.

وی با اشاره به اجرا خود در نگارستان امام خمینی(ره) افزود: صحنه ای که باید آماده می شد چهار سویه بود و متاسفانه اصفهان پلاتو مناسب نداشت و در سالن های دیگر باید هزینه زیادی پرداخت می کردیم و برای من که برای آماده سازی این صحنه نزدیک به چهار میلیون تومان هزینه کردم مناسب نبود و به همین دلیل این فضا را برای اجرای این دو نمایش انتخاب کردیم.

کمساری ادامه داد: وقتی بر یک موضوع تاکید کنیم که خوب است مردم تحریک نمی شوند که آن را انجام دهند، اما وقتی مرتب درباره زیان های سیگار بگوییم مانند تبلیغاتی که در سطح شهر وجود دارد مردم تحریک می شوند. در نمایش ده هزار سیگار نیز معکوس کار کردم و از خوب بودن سیگار گفته ام تا مخاطب به این نتیجه برسد که کشیدن سیگار ضرر دارد.

کارگردان نمایش دونات با بیان اینکه نمایش دونات تلفیق با ویدیو آرت است، گفت: در نمایش دونات یک زوج رو در روی هم درباره اختلاف سلیقه خود که پیرامون یک دونات است دعوا می کنند و نمایشنامه دونات را به این دلیل انتخاب کردم که در کافه ها امروزه به دلایل خیلی کوچک و بر اثر یک اختلاف سلیقه ناراحتی های بزرگی به وجود می آید.

به گزارش ایسنا؛ نمایش ده هزار سیگار و دونات با بازی، هاله رنجبر، فرزانه سلطانی، آنیا رضوانی، عاطفه مهوری، نعیمه مهدویان و سامان بغلانیان از 7 تا 18 دی ماه در نگارستان امام خمینی (ره) ساعت 18 روی صحنه می رود.

کد خبرنگار: 13019

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: