• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش میزان تولید گیاهان دارویی در اصفهان

کارشناس گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به افزایش مصرف گیاهان دارویی گفت: وضعیت کشت گیاهان دارویی استان در سال جاری مطلوب است و طبق پیش‌بینی های انجام شده، سطح زیر کشت و میزان تولید این محصولات نسبت به سال گذشته رشد خوبی دارد.

محسن شاه نظری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، میزان تولیدات گیاهان دارویی استان اصفهان مناسب است، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از یک هزار و 328 هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت و در مجموع بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی از استان برداشت شد.

وی با بیان اینکه تمام برداشت ها توسط بخش خصوصی انجام می شود و سازمان جهاد کشاورزی این روند را  تسهیل می کند، افزود: بخش عمده گیاهان دارویی در شهرستان های آران و بیدگل، کاشان، نطنز، تیران‌ و کرون و فلاورجان تولید می شود.

کارشناس گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خاطر نشان کرد: استان اصفهان ظرفیت‌ مناسبی جهت کشت انواع گیاهان دارویی دارد و از مهم‌ترین گیاهان دارویی کشت شده در سطح استان می‌توان به موسیر، آلوئه‌ورا، نعناع فلفلی، بابونه، کاسنی، گل گاوزبان، بادرنجبویه، زیره سبز و سیاه، اسطخودوس، کرفس و سایر محصولات اشاره کرد.

شاه نظری ادامه داد: تولید کنندگان برای حفظ تاثیرات گیاهان دارویی آنها را در اوایل بهار و پائیز برداشت می کنند، هم چنین با مدیریت منابع و امکانات موجود از برداشت بی رویه آن جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: ارزش اقتصادی این محصولات می‌تواند درآمد مناسبی برای کشاورزان ایجاد کند و با برنامه‌ریزی برای صادرات آنها زمینه ارزآوری و ایجاد اشتغال مناسب برای بسیاری از جوانان فراهم خواهد شد، بنابراین توسعه کشت گیاهان دارویی با نیاز آبی پایین و مناسب برای صادرات از سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان است.

کارشناس گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: وضعیت کشت گیاهان دارویی استان در سال جاری مطلوب است و طبق پیش‌بینی های انجام شده، سطح زیر کشت و میزان تولید این محصولات نسبت به سال گذشته رشد خوبی خواهد داشت و با توجه به اهمیت و ترویج فرهنگ استفاده صحیح از گیاهان دارویی، میزان مصرف آن نیز افزایش یافته است.

شاه نظری تصریح کرد: در سال گذشته، بیش از چهار میلیون و 874 هزار کیلوگرم انواع گیاهان دارویی به ارزش بیش از 11 میلیون و 245 هزار دلار از استان اصفهان صادر شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تسهیلات مناسبی در حوزه گیاهان دارویی در نظر گرفته شده و متقاضیان می توانند آن را از بخش مدیریت سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی شهرستان ها پیگیری کنند.1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: