• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عابدی:
آیت‌الله هاشمی سیاستمداری متدین و تیزبین بود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین ویژگی شخصیتی ایشان این بود که سیاستمداری متدین و تیزبین بود که به خوبی به مسائل کشور و منطقه آگاه بود و مدیریت خوبی برای تدبیر و حل مسائل خاص داشت.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در سالروز وفات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد شخصیت ایشان، اظهار کرد: شخصیت هاشمی رفسنجانی ابعاد مختلفی داشت و یک تفکر جامع داشتند به‌طوری که مسائل را به خوبی می‌دیدند و مفسر قرآن بودند. نماینده امام راحل در نیروهای مسلح در زمان جنگ و جانشین امام به‌عنوان فرمانده کل قوا بودند. ایشان در لحظات بحرانی به‌خوبی می‌توانستند تصمیم‌گیری کنند.

وی بابیان اینکه خدمات ایشان بسیار است که به همه این خدمات نمی‌توان اشاره کرد، گفت: خدمات هاشمی به‌خصوص بعد از جنگ بسیار ارزنده است. خسارات زیادی را در جنگ دیدیم و نیروگاه‌های برق و بسیاری از کارخانه‌ها از بین رفته بودند. به همین جهات ایشان سازندگی را آغاز کردند تا خسارات جنگی ظرف زمان کوتاهی مرتفع شود.

عابدی گفت: در زمانی که ایشان رییس جمهور شدند ایران کشور مقروض و بدهکاری بود که در جنگ 8 ساله آسیب‌های زیادی دیده بود. برخی شهرهای کشور در اثر بمباران تخریب شده بود. در این شرایط بحرانی ایشان به خوبی توانستند کشور را اداره کنند. زمانی بود که روزانه 4 ساعت خاموشی اجباری در مناطق داشتیم. سدسازی‌های زیادی انجام و آب‌ها مهار شد. همچنین بیشترین بورس خارج از کشور برای مقاطع تحصیلی بالا و حرکت دانشگاه به سمت استقلال در دانش در همان زمان اتفاق افتاد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی ارتباط بسیار خوبی با جوانان و دانشجویان داشتند. مجموعه دانشگاه آزاد را که از آن حمایت کرد نقش بسیار خوبی در تربیت جوانان مستعد کشور داشت. همچنین ایشان در برقراری روابط دوستانه با کشورهای خارجی نقش اساسی داشتند و برای مثال با عربستان به راحتی توانسته بود ارتباط و تعامل سازنده برقرار کند و قدم‌های خوبی در این خصوص برداشته شده بود تا دو ملت مسلمان ایران و عربستان تعامل مثبت داشته باشند.

عابدی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی دشمن شناس خوبی بود، افزود: ایشان به خوبی تشخیص می‌داد که دوستان انقلاب چه کسانی هستند. جهت‌گیری‌های بسیار خوبی داشتند و یار و پشتیبان مقام معظم رهبری بودند و لحظه‌ای در یاری رساندن به رهبری کوتاهی نکردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: مهم‌ترین ویژگی شخصیتی ایشان این بود که سیاستمداری متدین و تیزبین بود که به‌خوبی به مسائل کشور و منطقه آگاه بود و مدیریت خوبی برای تدبیر و حل مسائل خاص داشت.

1445953973591_telisna3.jpg

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: