• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سینما ایران برای همیشه می خوابد؟

قرار بود لباس نو بر تن کند این کهنه پوش اصفهان، اما انتظار نداشتند که پروژه کمال بتواند چنین یکه تازی کند و حالا همگی منتظر باشند که سینما فرو بریزد تا یک پاساژ دیگر در اصفهان قد علم کند، چه بر سرمان آمده است که فراموش کرده ایم این کهنه پوش، فرهنگ و هنر این شهر را به دوش می کشد، این شهر به پرده بلند این سینما نیاز دارد تا هم چنان فرهنگ و هنر را به تصویر بکشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، سال های گذشته مقرر شد سینماهایی تعطیل و نیمه تعطیل کشور به حوزه هنری واگذار شود، در اصفهان نیز سینما فلسطین، ساحل، خانواده، ایران و اندیشه جزء این دسته از سینماها قرار گرفتند، اما حالا سرنوشت سینما ایران به گونه ای دیگر رقم خورد. سینما ایران با توجه به وسعت و مکانش، یکی از بهترین سینماهای اصفهان محسوب می‌شود، اما از چند سال پیش به بهانه فروش نامناسب تعطیل شد.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری اصفهان  در گفت و گو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، اظهار کرد: سینما ایران به دستور مقام معظم رهبری باید به حوزه هنری واگذار می شد، اما این سینما به نهاد دیگری واگذار شده است و در حال حاضر نماینده این نهاد که خود را نماینده ای از بانک دی معرفی می کند در حال تخریب سینما است.

سید مصطفی حسینی ادامه داد: مکاتباتی با این دوستان مبنی بر تخریب نشدن سینما داشتیم، ولی امروز دست به تخریب بخش هایی از سینما زدند. البته این امر جای تاسف دارد چرا که در حال حاضر با کمبود فضای فرهنگی در شهر مواجه هستیم و باید به جای تبدیل کردن سینما به پاساژ، کاربری فرهنگی سینما حفظ شود. هم چنین با توجه به اینکه این سینما پس از دستور مقام معظم رهبری در خصوص حفظ آن، از سوی بنیاد شهید به بانک دی واگذار شده این قرارداد غیرقانونی است.

وی با اشاره به درصد تخریب سینما ایران گفت: در حال حاضر قسمت فوقانی سقف سینما تخریب شده است، اما واقعا جای سوال دارد که چرا این سینما به حوزه هنری باز نمی گردد تا با کمک شهرداری کمبود فضای فرهنگی اصفهان را با همین اندک فضاهای موجود جبران کنیم.

کد خبرنگار: 13019

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: