• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-13695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شرکت 400 دانش آموز اردستانی در طرح دادرس

رئیس جمعیت هلال احمر اردستان از اجرای طرح دادرس در اغلب مدارس شرستان خبر داد و گفت: بیش از 400نفر دانش آموز در سال جاری آموزش طرح دادرس را دیده اند.

منصور خانی درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در اردستان با بیان اینکه دادرس خلاصه شده عبارت "دانش‌آموزان آماده در شرایط سخت است"، افزود: این طرح با همکاری اداره آموزش و پرورش و با رویکرد آماده کردن دانش‌آموزان در برابر حوادث احتمالی اجرا می شود.

وی افزود: طرح دادرس درباره پناه‌گیری، نحوه حمل مصدوم، آموزش برای مقابله با آتش‌سوزی، احیاء قلبی، نحوه استقرار در پناه‌گاه و چادر است.

رئیس جمعیت هلال احمر اردستان با بیان اینکه این طرح به صورت ملی تعریف شده است، خاطرنشان کرد: هدف اصلی از اجرای طرح دادرس آموزش و آماده سازی دانش آموزان در هنگام مواجه شدن با بروز حوادث است که دانش آموزان به علت داشتن انگیزه نوجوانی آموخته های خود را با کمال میل به دیگران انتقال می دهند.

خانی همچنین از اجرای طرح خادم برای 400 نفر متقاضی دراین شهرستان خبر داد و افزود: این طرح با هدف آماده سازی مردم در برابر حوادث، ارتقای توانمندی آن ها برای مقابله با مخاطرات و افزایش تاب آوری جامعه دراین شهرستان به اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه در این طرح 17 دوره آموزشی حضوری و نیمه حضوری برگزار شده است افزود: این طرح در روستای کچورستاق و چند کارخانه صنعتی این شهرستان برگزار شد.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: