• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زینعلی:

اصفهان نیازمند خون است

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: در حال حاضر به تمام گروه های خونی احتیاج داریم، اما در این میان گروه خونی Aمنفی و O منفی از اولویت بیشتری برخوردار است و در این دو گروه خونی با مشکل مواجه هستیم.

مجید زینعلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، اظهار کرد: اداره کل انتقال خون استان اصفهان هم چنان نیازمند خون اهدا کنندگان است. این روزها و در فصل سرد با کاهش مراجعه کننده مواجه می شویم و امیدواریم اهدا کنندگان بیشتری برای اهدای خون مراجعه کنند.

وی افزود: در حال حاضر به تمام گروه های خونی احتیاج داریم، اما در این میان گروه خونی Aمنفی و O منفی از اولویت بیشتری برخوردار است و در این دو گروه خونی با مشکل مواجه هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان ادامه داد: در 9 ماهه ابتدایی سال جاری 100 هزار نفر از مردم اصفهان خون اهدا کرده اند و نسبت به سال گذشته این میزان تغییر محسوسی نداشته است.

زینعلی تاکید کرد: سیاست انتقال خون استان اصفهان بر روی اهدای پلاسما و پلاکت بوده و از شهروندان می خواهیم اهدای پلاسما و پلاکت را در دستور کار داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: طی 9 ماهه گذشته 97 درصد اهدا کنندگان آقایان و سه درصد اهدا کنندگان بانوان بودند. از بانوان تقاضا داریم در این امر خیر نیز شرکت کنند.

کد خبرنگار: 13023
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: