• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-14395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تیران و کرون:

دسترسی آسان به کتاب سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد

مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تیران و کرون گفت: دسترسی آسان به کتاب سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد.

احمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در تیران و کرون، اظهار کرد: اگر دسترسی شهروندان به کتابخانه‌های عمومی شهرستان آسان شود سرانه مطالعه مردم تیران و کرون نیز افزایش می‌یابد و این موضوع به اعتباراتی نیاز دارد که اگر این اعتبارات فراهم شود این دغدغه حل می‌شود.

وی افزود: شهرداری‌های شهرستان تیران و کرون موظف هستند به طور متوسط سالانه 30 درصد از سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی را از طریق درآمد شهرداری‌های شهرستان پرداخت کنند.

مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تیران و کرون ادامه داد: متأسفانه در سال جاری سه شهرداری شهرستان که شامل تیران ، رضوانشهر و عسگران است هیچ مبلغی در خصوص قانون نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی پرداخت نکرده‌اند.

احمدی تصریح کرد: با پرداخت نکردن قانون نیم درصدی توسط شهرداری‌های شهرستان برنامه‌ها و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان که در شان شهروندان تیران و کرونی است اجرا نشده است و با مشکل جدی روبه رو است. با پرداخت شدن قانون نیم درصدی توسط شهرداری‌ها سرانه مطالعه شهرستان بالا می‌رود و کتابخانه‌های مشارکتی در محله‌های مختلف شهرها احداث می‌شود تا شهروندان به کتاب‌خوانی سوق داده شوند.

وی اضافه کرد: در شهرستان تیران و کرون بیش از 2 هزار نفر عضو کتابخانه‌های مختلف شهرستان هستند و همچنین در شهرستان 2 کتابخانه نهادی و 2 کتابخانه مشارکتی وجود دارد و این کتابخانه‌ها دارای 35 هزار جلد کتاب هستند.

1445953973591_telisna3.jpg

کد خبرنگار:13073


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: