• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-14795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

توسعه متوازن مناطق در گروی مشارکت افراد

مدیرکل تعاون روستایی استان اصفهان گفت: خام فروشی آسیب کشاورزی بزرگ کشاورزی است که متأسفانه امروز وارد شهرستان‌های استان شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در بویین میاندشت سلیمان میرزایی اظهار کرد: فعالیت در عرصه‌های کشاورزی مستلزم مشارکت، تعامل، تعاون و مشارکت در سرنوشت خود افراد برای توسعه متوازن مناطق است.

وی با اشاره به خام فروشی در منطقه گفت: این آسیبی است که وارد منطقه ما شده است و تأثیرات نامطلوبی در پی داشته است.

مدیرکل تعاون روستایی استان اصفهان تغییرات هیئت مدیره تعاونی‌ها را از دیگر آسیب‌ها خواند و افزود: باید روش‌ها را در شرکت تعاونی‌ها تغییر داد و از پتانسیل‌های شهرستان استفاده کرد.

همچنین فرماندار بویین میاندشت گفت:در این منطقه کشاورزی سنتی بوده و اگر کشاورزی را از حوزه اقتصادی و خانواده حذف کنیم قطعاً زمینه‌ای برای کار، تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال نخواهیم داشت .

ماشاالله طحانیان زاده افزود: از پیش نیازهای اولیه کشاورزی موضوع تأمین آب است که متأسفانه شرایط بحرانی چند سال اخیر کشور این شهرستان را هم تحت تأثیر قرار داده است که در این راستا مدیران اجرایی در شهرستان با توجه به ظرفیت‌ها باید گام بردارند.

وی ادامه داد: از مدیریت ارشد استان، آب منطقه‌ای و  نمایندگان مجلس انتظار داریم موضوع تعیین حقابه داران رودخانه قمرود را مشخص کنند .

طحانیان زاده افزود: تا کی مسئولان سازمان آب باید تحت فشارهای سیاسی باشند و حق و حقوق این مردم را نادیده بگیرند.

وی  با  اشاره به موضوع عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی گفت: اختلاف کشاورزان با بعضی از دستگاه‌های کشاورزی یکی از دیگر مشکلاتی است که مدیران وظیفه دارند به حق و حقوق کشاورزان رسیدگی کنند.

فرماندار بویین میاندشت با اشاره به مشکلات شرکت تعاونی‌های شهرستان گفت: افزایش انبار چند منظوره، ذخیره‌سازی گندم، افزایش نقدینگی تعاونی‌ها، خرید یک دستگاه Sort جهت شهرستان از جمله مشکلات مربوط به شرکت‌های تعاونی است که از مدیریت استان درخواست کمک و همراهی در این حوزه را داریم.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بویین میان نیز با اشاره به تشکل‌های فعال شهرستان، گفت :در شهرستان هشت تشکل فعال داریم، که شامل 5 اتحادیه، 4 شرکت تعاونی روستایی، 2 شرکت تعاونی کشاورزی و یک نظام صنفی است و این هشت تشکل ۶۱۶۳ نفر عضو دارد که با آورده سرمایه ۴۷۹ میلیون تومان فعالیت کرده و هم‌اکنون دو شرکت تعاونی در حال تأسیس را نیز داریم.

 عبدالهی در ادامه با اشاره به عملکرد سال جاری این اداره گفت :عملکرد ما در سال جاری  جمع‌آوری ۲۲۴ تن شیر خام  و جمع‌آوری  ۷۳۷۰ تن گندم تضمینی، توزیع۱۴۰۰ تن انواع خوراک دام و توزیع ۱۵۶۰ تن انواع کود شیمیایی و همچنین توزیع ۵۰ تن میوه و ۴۰۰۰ اصله  نهال توزیع شده در ایام عید نوروز در شهرستان بوده است .

وی با اشاره به وضعیت سرمایه در گردش تعاونی‌ها گفت:گردش مالی این رشته فعالیت‌ها در ۹ ماه اخیر ۱۵ میلیارد تومان بود که با توجه به سرمایه‌ای که شرکت تعاونی‌ها دارند مبلغ  قابل توجهی است. بزرگ‌ترین مشکل شبکه تعاون روستایی در بویین میاندشت کمبود نقدینگی است .
1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: