• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-15195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل:

آماده نبودن زیر ساخت های گردشگری به محیط زیست آسیب می زند

رییس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: با توجه به کمبودها و کاستی های گردشگری در شهرستان و آماده نبودن زیر ساخت های گردشگری بیشترین آسیب را محیط زیست می بیند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ الهیار دولتخواه در خصوص مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پوشش زیست محیطی آران و بیدگل به خصوص کویر مرنجاب و منطقه یخاب با توجه به نوع پوشش گیاهی و جانوری باید بیش از پیش مورد حفاظت و مراقبت قرار گیرد تا به مشکلات زیست محیطی بیشتری دچار نشویم.

وی افزود: توسعه گردشگری و رشد آن مساله خوبی است، ولی با بررسی های انجام شده گردشگران ورودی به مناطق یاد شده به جز مشکلات زیست محیطی چیزی عاید منطقه نمی کنند و بیشتر به تخریب پوشش گیاهی و گونه های جانوری می پردازند و از همه بیشتر آفرود سواران و ماشین ها و موتورهای سنگین ورودی به کویر هستند که طبیعت و محیط زیست منطقه را از بین می برند.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل تصریح کرد: بعضی از این گردشگران به جز مشکلات زیست محیطی٬ مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز به همراه دارند و عدم مدیریت این افراد گاهی مشکلات عدیده ای به وجود می آورند و کسی پاسخگوی این مشکلات نیست و همه از این اتفاقات ضرر می کنیم .

دولتخواه گفت: در مناطق گردشگری به خصوص مرنجاب و یخاب گونه های نادر جانوری زندگی می کنند که ورود بی رویه آفرود سواران و موتورهای سنگین ضمن تغییر شرایط زیست محیطی برای گیاهان و خرابی آنها به جانوران این مناطق نیز صدمات جبران ناپذیری می زنند و بر مسئولان است تا شرایط بحرانی نشده است فکری به حال این مناطق با وجود گونه های نادر گیاهی و جانوری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: