• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-15395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک کارگردان تئاتر:

مسئولان فضا را برای نمایش های خیابانی آماده کنند

یک کارگردان تئاتر گفت: افزایش گروه های نمایش، تشویق مردم به تماشای تئاتر و اجرای کارهای فاخر به نفع سالم سازی فرهنگ جامعه است.

میثم سرآبادانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: اجرای نمایش در شهرهای کوچک با محدودیت های مالی و معنوی روبرو است که این موضوع به این فعالیت ها آسیب می رساند و نیازمند آن است که دستگاه های فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند.

به گفته وی، اجرای نمایش در شهرهای کوچک و شرایط خاص حاکم بر آنها نسبت به کلانشهرها و مراکز استان از دیگر محدودیت های تعدد آثار و تنوع آنها است که مسئولان باید با حمایت معنوی خود نگاه ها را عوض کنند.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که می تواند به بهترین شکل و سالم ترین صورت، فرهنگ جامعه را نهادینه کند، اجرای نمایش در شهرها به ویژه در مدارس و متناسب با سوال و خواسته دانش آموزان است.

سرآبادانی افزود: اگر آسیب های اجتماعی و اعتیاد در جامعه افزایش یافته در قالب فعالیت های فرهنگی به ویژه نمایش خیابانی که از نزدیک با مردم روبرو می شود می توان نسبت به کاهش آن اطلاع رسانی و برای آگاهی بخشی مردم برنامه ریزی کرد.

وی تصریح کرد: حضور مردم برای تماشای نمایش های خیابانی دلیل علاقه مردم است، اما مسئولان فرهنگی باید فضا را آماده کنند و مراحل بوروکراسی اداری و ممیزی آثار را کوتاه کنند .

این کارگردان تئاتر با اشاره به محتوای آثار نمایشی گفت: رسالت هنرمند این است که مردم را هدایت کند و آنها را یک قدم به پیش ببرد، ولی به این دلیل که کارهای خوب اجرا نمی شود، این اتفاق نیز رخ نمی دهد و هنرمندان باید آثار خود را متناسب با نوع مخاطب تهیه کنند و نمایش هایی که نیازسنجی نمی شود می تواند باعث تخریب شود .

سرآبادانی با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر مهر کاشان گفت: اجرای این قبیل جشنواره ها در شهرستان ها، اقدام پسندیده ای است و  کیفیت آثار نیز بهتر شده است و امیدوارم با حمایت مسئولان، این روند هم چنان استمرار داشته باشد.

سیزدهمین جشنواره تئاتر مهر کاشان در دو بخش خیابانی و صحنه اجرا از 14 دیماه تا 24 این ماه در کاشان اجرا می شود. در این جشنواره  10 نمایش‌ خیابانی در 30 نقطه شهر  و 21 نمایش صحنه ای در پنج سالن اجرا می شود.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: