• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساز عقیلی در اصفهان کوک شد

سازها یک به یک کوک می‌شوند و کاغذ نت‌ها روبروی نوازنده قرار می‌گیرند و رهبر گروه بر جای خود قرار می‌گیرد و خاطر مخاطبان را با هدایت سازها و بلند شدن نوای موسیقی به گذشته می‌برد به روزگارانی که پدرسالار طرفداران پر و پا قرص خود را داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، موسیقی نوازنده‌ها که تمام می‌شود مخاطبان از دهه ۷۰ به سالن باز می‌گردند و صدای تشویق‌ها نشان از لذت وافری است که از این موسیقی برده‌اند و در میان همین تشویق‌ها سالار عقیلی روی صحنه می‌آید و مردم خوشحالی خود را از حضور او با دست زدن‌های مکرر ابراز می‌کنند

/وطنم ای شکوه پا برجا در دل التهاب دوران‌ها/

قطعه آغازینی بود که گروه نواخت و خواننده خواند و در پایان آن صدای جیغ‌ها نشان داد قطعه آغازین به خوبی انتخاب شده بود که این چنین مردم را به وجد آورد.

آرامش قطعه بعدی سکوت و سکونی را به سالن تقدیم کرد و شاید همگان توانستند به یادآورند که فیلم هانیه چه فراز و فرودهایی را داشت که در آخر آن سالار می‌خواند:

/ با تو نگفته بودم از گریه‌های هر شب/
/عشقت نشسته بر دل جانم رسیده بر لب/

در این هنگام این خواننده نامی با ابراز خوشحالی خود از اینکه بار دیگر در اصفهان پایتخت فرهنگ و هنر ایران است آهنگی از آلبوم فصل عاشقی را که ساخته رضا دربندی و شعر زیبای آن از اسحاق انبر است را خواند شعری که به گوش همه آشنا بود:

/نگارا نگارا نرو از برم به فصل شکفتن نکن پرپرم/
/همه هستی من ز عشق تو سوخت/
/ نزن تیشه به ریشه و پیکرم/

عقیلی پس از خواندن آهنگ/ ای دل دیوانه من از تنهایی گریه مکن / ساخته ابوالفضل صادقی نژاد گفت: دیشب سالروز فوت افشین یداللهی بود و من در کارهایم آثار بسیاری از این شاعر فرهیخته که اکنون در میان ما نیست دارم، ولی امشب خون غزل را به یاد افشین یداللهی اجرا می‌کنم چراکه در این اثر یک بیت باعث تعجب می‌شود گویی افشین یداللهی می‌دانست به موسم بهار از میان ما می‌رود.

/ زمستان اگر هر چه سرد و سیاه به باران تند تو تن می‌دهم/
/به باران و شوق بهار سرم را به باد بهار می‌دهم/

پس از خواندن این قطعه و تحت تأثیر قرار گرفتن مردم خواننده نامی کشور صحنه را برای نوازندگان خالی کرد و آن را به رهبر گروه سپرد تا نواها را هدایت کند و چه خوب نواها تحت فرمان او به صدا در آمدند و سالن را پر کردند و مخاطبان از آن‌ها به شوق آمدند.

خواننده که بازگشت آهنگ کنل را که برای اولین بار با ارکستر ملی اصفهان اجرا می‌شد که ساخته بابک زرین است را اجرا کرد.

/ چه می‌گشتم از دوره‌ای که باورم سرکوب شد/
/ تا بدترین آمد به چشم بد لاجرم خوب شد/

و بعد از آن "من که فرزند این سرزمینم خوانده شد" که مخاطبان توانستند هماهنگ با این آهنگ با دست‌هایشان نوازنده‌ها را همراهی کنند.

قطعه دهم گویی آن‌قدر آشنا بود که تا صدای اولین ساز برخواست صدای تشویق‌ها نیز بلند شد البته قطعه ایران دیگر برای گوش همه ایرانیان آشنا است و انگار صدای ایران را بیشتر پسندیدند که این چنین شاد شدند.

سرود "وطن باید" قطعه آخری می‌بود که خواننده می‌خواند و نوازندگان همراهی‌شان می‌کردند، اما شور و شوق مردم این خواننده نام‌آشنا را به وجد آورد تا قطعه"به اصفهان رو " را به اصفهانی‌ها تقدیم کند هر چند که زاینده‌رودش خشک شده است و نشستن بر کنار آن لطف و صفایی که خواننده می‌گوید را ندارد، اما خاطرات را زنده می‌کند.

به گزارش ایسنا، سالار عقیلی به همراه کنسرت ملی اصفهان در دوسانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ در سالن کوثر ۲۲ و ۲۳ دی ماه روی صحنه می‌روند.

1445953973591_telisna3.jpg

کد خبرنگار:13019


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: