• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مهرعلیزاده:

فرهنگ و روحیه کسب رزق حلال باید به نسل های جدید منتقل شود

استاندار اصفهان گفت: با توجه به تاثیر گذاری صنوف در جامعه و نسل جوان، فرهنگ و روحیه کسب رزق حلال باید به نسل های جدید منتقل شود.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در دیدار اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان، اظهار کرد: روحیه جهادی و همکاری و همیاری که در اصناف استان وجود دارد ستودنی است و اعضای این اتحادیه به صورت فعال، جدی و پرتحرک به فعالیت می پردازند که می تواند سازنده باشد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بسیاری از بیکاران را اصناف پوشش می دهند، افزود: در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اصناف همراهی و همگامی داشتند و اگر در جریان انقلاب کسبه و اصناف همراهی نمی کردند، وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی با مشکل مواجه می شد.

مهرعلیزاده با اشاره به پشتیبانی های مالی صنوف از انقلاب، گفت: حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل و سپس حمایت مستمر از نظام همواره سرلوحه اصناف بوده است.

وی با بیان اینکه اصناف کمترین بار و هزینه را برای دولت ها داشته اند، افزود: ارتباط صنوف با دولت ها همواره زیاد بوده است و با توجه به اینکه حضور مویرگی در سطح جامعه دارند، این تاثیرگذاری می تواند بسیار زیاد باشد.

استاندار اصفهان گفت: با توجه به تاثیر گذاری صنوف در جامعه و نسل جوان، فرهنگ و روحیه کسب رزق حلال که در کسبه قدیمی بوده و اکنون نیز در بخش اعظم اصناف وجود دارد، همچنان باید به نسل های جدید منتقل شود.

مهرعلیزاده آموزش و فرهنگ سازی در این خصوص را بسیار مهم خواند و افزود: در جامعه در برخی موارد ناهنجاری هایی دیده می شود که به دلیل عدم مهارت در کار کم کاری صورت می گیرد و در این راستا بازرسی ها بسیار مهم است که با روش های اقناعی تاثیر بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: اینکه بیشتر پرونده ها در کمیسیون های حل اختلاف حل می شود بسیار مطلوب است و از قدیم هم اکثر اختلافات با کدخدامنشی برطرف می شد.

مهرعلیزاده تصریح کرد: در فرهنگ سازی جامعه شاید پس از معلمان و اساتید، صنوف بیشترین نقش را دارند و نوع برخورد، دیالوگ و رفتار صنوف روی مردم به ویژه نسل جوان تاثیرگذار است.

استاندار اصفهان تاکید کرد: باید روی چینش افراد در اتحادیه ها و بازرسی ها دقت شود و افرادی را انتخاب کنید که بر روی مسائل اجتماعی دقیق هستند.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: