• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس انحمن متخصصان مغز و اعصاب ایران:

آمار صرع در ایران ۲.۵ برابر کشورهای اروپایی است

رئیس انجمن متخصصان مغز و اعصاب ایران با اشاره به اینکه تصادفات رانندگی و مجروحیت جنگی دو علت ابتلا به صرع در ایران است، گفت: بر اساس آمار قطعی یک میلیون و 200 هزار بیمار مصروع در ایران وجود دارد.

به گزارش ايسنا منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی انجمن صرع ایران، حسین پاکدامن امروز(چهارشنبه) در افتتاحیه چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع که در اصفهان در حال برگزاری است، اظهار كرد: از سال گذشته به دلیل اهمیت درمان بیماران مصروع و کمک به کنترل صرع در آن ها طرح ملی اپیدمیولوژی صرع آغاز شد تا بتوانیم آمار دقیقی از بیماران مصروع اعلام کنیم.

وی افزود: بررسی و تحقیقات دقیق که با کمک یک تیم ۳۰ نفره صورت گرفت نشان داد که آمار صرع در ایران ۲.۵ برابر آمار کشورهای اروپایی و حتی برخی از کشورهای شرقی است.

رئیس  انجمن متخصصان مغز و اعصاب ایران با بیان اینکه ضربه‌های ناشی از تصادفات رانندگی و ضربه به سر و مجروحیت جنگی دو علت اصلی آمار بالای ابتلا به صرع در ایران است، گفت: بر اساس آمار قطعی یک میلیون و 200 هزار بیمار مصروع در ایران وجود دارد.

پاکدامن اضافه کرد: هر چند که آمار استانی میزان مبتلایان وجود ندارد، ولی بر اساس ارتباط تصادفات با صرع، بیشترین مبتلایان نیز باید در استان‌هایی باشند که بیشترین آمار تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس انجمن متخصصان مغز و اعصاب ایران با بیان اینکه اگر صرع طولانی شود اختلالات مغزی و اختلالات خلقی همچون افسردگی و اضطراب و مرگ ناگهانی برای بیمار ایجاد می‌شود، گفت: هرچند که صرع نسبت به سایر بیماری‌های مغز و اعصاب شیوع کمتری دارد، ولی از لحاظ درمانی اهمیت آن بیشتر است.

وی اظهار كرد: هرچند که صرع نسبت به سایر بیماری‌های مغز و اعصاب شیوع کمتری دارد، ولی از لحاظ درمانی اهمیت آن بیشتر است.

پاکدامن در مورد هزینه درمان صرع در ایران گفت: بیماران مصروع در کشور مورد توجه در امر درمان و بیمه قرار گرفته و حدود ۵۰ دلار هزینه آنها در سال است درحالی که در کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی هزینه داروی این بیماران به تنهایی يك تا سه هزار دلار است.
1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: