• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-4595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

قرآن و اهل‌بیت (ع) مسیر رسیدن به موفقیت را کوتاه‌تر می‌کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه اگر می‌خواهیم سالم باشیم باید به سلامت روحی توجه کنیم، گفت: فقط سلامت جسمانی مطرح نیست، اگر سلامت معنوی و روحی نباشد، به سلامت جسمانی نیز نمی‌رسیم.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، ابراهیم کوچکی در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت اظهار کرد: پذیرفته نیست که به خاطر درس‌خواندن، از قرآن و اهل‌بیت (ع) غافل شویم. قرآن و اهل‌بیت (ع) مسیر رسیدن به موفقیت را کوتاه‌تر می‌کنند.

وی افزود: اگر به منبع علم متصل شویم، درهای علم به روی ما گشوده می شود. به تعبیر آموزه های دینی، قرآن و عترت در کنار هم هستند. در قرآن دستوراتی در خصوص سلامت جسمانی آورده شده است، که توجه به این موارد سلامت ما را در تمام حیطه ها تامین می‌کند و با تمسک به قرآن و اهل بیت (ع)، سلامت معنوی و اخروی ما نیز فراهم می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: اگر همه بتوانیم انس و الفت‌مان را با قرآن و عترت افزایش دهیم و فرهنگ قرآن و عترت را در جامعه به خصوص جامعه پزشکی بیش از پیش نهادینه کنیم قطعا افرادی موفق خواهیم شد و دریچه‌های علم بر روی همه افراد باز می‌شود.

کوچکی با اشاره به اینکه باید همواره به قرآن به عنوان کتاب آسمانی تمسک و انس بگیریم، تصریح کرد: قرآن و عترت همواره با همدیگر هستند و دو مقوله جدانشدنی هستند از این رو باید همواره به این دو رکن اساسی در طول زندگی‌ توجه کنیم و سرلوحه‌کارهایمان قرار دهیم.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان مفتخر است که در زمینه قرآن، عترت و سلامت پیشرو و پیشگام مسائل قرآنی و اهل بیت(ع) است و در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت موفق به کسب مقام دوم شد.

به گزارش ایسنا؛ پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگستان علوم پزشکی با هدف راهکارهای ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در جامعه پزشکی و همچنین تکریم برترین‌های قرآنی جامعه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: