• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-4695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی:

فرهنگ قرآنی در جامعه مهجور مانده است

رئیس گروه قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی گفت: فعالیت و اقدامات زیادی در کشور انجام شده، اما باید اعتراف کنیم هم چنان قرآن و فرهنگ قرآنی در جامعه مهجور مانده است و باید فعالیت زیادی انجام دهیم تا این نقص را برطرف کنیم .

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، ناصر سیم فروش در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت اظهار کرد: وقتی به قرآن و اهل بیت(ع) توسل و تمسک پیدا کنیم و به این دو رکن اساسی نزدیک شویم، آرامش‌ در زندگی حفظ شده و هیچ گاه افسرده و خسته نمی‌شویم.

وی افزود: مل پزشکان به طلب کمک از درگاه خداوند و ارتباط با قرآن و عترت نیاز داریم و افتخار می‌کنیم که علم پزشکی ما از قدیم همراه با حکمت بوده است و افتخار می‌کنیم که فرهنگ ایرانیان نشات گرفته از قرآن و عترت است.

رئیس پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت افزود: در کنار گروه‌های مختلف فرهنگستان علوم پزشکی مثل گروه‌های بالینی، پژوهشی و اجتماعی گروه قرآن، عترت و سلامت نیز یک ضرورت بود تا حضوری فعال و پررنگ در فرهنگستان داشته باشد که قطعا این مهم باعث ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در میان جامعه پزشکی می‌شود.

سیم فروش با اشاره به اهمیت ارتباط با خداوند تصریح کرد: همه باید این موضوع را درک کنیم که وقتی به خدا نزدیک می شویم، تا چه اندازه آرام می شویم، انسانی که ارتباط معنوی خود را با خدا و اهل بیت(ع) حفظ می کند، دچار خستگی و افسردگی نمی شود و فعالیت های خود را به عنوان تکلیف انجام می دهد .

وی افزود: ابن سینا زمانی که برای درمان بیماری به مشکل برمی خورد، نماز می خواند و از خدا برای درمان بیمار کمک می خواست، پزشکان نیز، نیازمند ارتباط به قرآن و عترت هستند.

رئیس پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت گفت: باید با ارایه راهکارهای مهم بتوانیم در راستای ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در میان آحاد جامعه تلاش کنیم و قطعا نقش جامعه پزشکی در نشر فرهنگ قرآن و عترت در جامعه بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا؛ پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگستان علوم پزشکی با هدف راهکارهای ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در جامعه پزشکی و همچنین تکریم برترین‌های قرآنی جامعه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: