• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-5295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اردستانی ها در هفته جاری منتظر بارش باشند

رییس اداره هواشناسی اردستان گفت: با ورود سامانه جدید بارشی در اوایل هفته مردم شهرستان شاهد شروع بارش باران و برف در طول هفته هستند.

به گزارش ایسنا_منطقه اصفهان در اردستان، جواد رمضانپور اظهار کرد: تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر ورود سامانه جدید بارشی در اوایل هفته و نفوذ امواج ناپایداری از اوایل دوشنبه هفته آینده، در سطح استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی تقریبا دو سوم کشور را در بر می گیرد، افزود: این سامانه روی دریای مدیترانه تشکیل و از سمت غرب کشور وارد می شود که با ادغام یکی دو سامانه داخلی باعث ایجاد بارش برف و کاهش دما می شود.

رییس اداره هواشناسی اردستان افزود: شرایط بارشی شنبه، از اوایل شب بر روی شهر اردستان و روز یکشنبه مجدد شرایط بارش برف در سطح کل استان وجود دارد که همراه با وزش باد شدید در بعضی مناطق و همراه با کولاک برف و مه آلودگی در مناطق روستایی شرق شهرستان خواهد بود.

رمضانپور خاطرنشان کرد: دوشنبه شرایط برف در منطقه وجود دارد و شدت بارش و شرایط مه آلودگی در مناطقی همچون اردستان وجود دارد و مردم نسبت به مسائل هوشیار باش توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه شدت بارش و افت دما در روستاهای نیسیان و منطقه برزاوند بیشتر است، افزود: رنج دما در این هفته از منفی سه تا منفی 12 هم می رسد. این شرایط در اواخر هفته با افزایش دما مواجه خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی اردستان افزود: با توجه به شرایط افت دما به دامداری ها و کشاورزان توصیه های مختلف انجام شده تا از نفوذ سرما  و ضرر و زیان جلوگیری کنند. مردم به هشدارهای هواشناسی و دستگاه های مختلف در خصوص محافظت از تاسیسات توجه کافی داشته باشند.

رمضانپور تصریح کرد: دمای هوای اردستان در 24 ساعت گذشته بین مثبت 3 درجه‌سانتی‌گراد تا 17 درجه‌سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: