• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-6095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان:

چالش اصلی دامپزشکی اردستان کمبود نیرو است

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان با اشاره به اینکه یکی از نیازهای مبرم این اداره کمبود نیروی انسانی است افزود: چالش اصلی دامپزشکی اردستان کمبود نیرو است.

میثم استکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در اردستان یکی از نیازهای مبرم این اداره را کمبود نیروی انسانی دانست و اظهار کرد: چالش اصلی دامپزشکی اردستان کمبود نیرو است. دامپزشکی با فعالیت های گسترده در عرصه های مختلف نیازمند نیروهای متخصص است و بی شک اگر نیروهای انسانی افزایش یابد بر تعداد بازرسی ها نیز افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه شیر و فرآورده‌های لبنی در سلامت مردم تأثیر زیادی دارد، گفت: روزانه در اردستان حدود سه تُن شیر جمع آوری که دو تن آن در خارج از شهرستان توزیع می شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان افزود: در 9 ماهه نخست امسال بیش از 225 تن تخم مرغ خوراکی  توسط مرغداری های اردستان به دیگر شهرستان ها و استان های مجاور صادر شده است. مجموعه جوجه ریزی مرغ گوشتی نیز بالغ بر هفت میلیون و ۷۴۷ هزار قطعه بوده است.

استکی افزود: در نه ماهه ابتدایی سال جاری حدود پنج میلیون قطعه مرغ به کشتارگاه های استان برای مصرف به بازار عرضه شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان اردستان دارای 147 واحد مرغداری صنعتی است و یکی از شهرستان های برتر استان در بحث تولید مرغ گوشتی است، افزود: کشتارگاه صنعتی مرغ یکی از نیازهای شهرستان اردستان بوده است. در حال حاضر مرغ از اردستان جهت کشتار به شهرهای مجاور انتقال داده می شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان فعالیت واکسیناسیون این اداره در ۹ ماهه سال ۹۶ را ۵۵ هزار و ۹۲۰ رأس اعلام کرد و افزود: در بخش بیماری آبله و تب برفکی ۳۴ هزار و ۵۹۰ بز و دو هزار و ۵۰۰ گاو و گوساله واکسیناسیون شده اند.

استکی خاطرنشان کرد: 200 راس گاو، 2 هزار و 311 راس گوسفند و بز و 164 نفر شتر طی 9 ماهه امسال در کشتارگاه اردستان ذبح شده است.
1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: