• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه مصنوعات چوب استان اصفهان:

مالیات دغدغه اصلی صنف مصنوعات چوب

رییس اتحادیه مصنوعات چوب استان اصفهان گفت: مالیات، دغدغه اصلی این اتحادیه است که دامنگیر همه صنف ها شده است. کار دولت در خصوص مالیات بر ارزش افزوده جلوی بسیاری از فعالیت ها را گرفته است و قوانین منجر به کوچک شدن واحدهای صنفی و یا تعطیلی برخی از آنها شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا ـ منطقه اصفهان، محمد شادمند در نشست خبری ارتقاء و توسعه صنعت چوب، اظهار کرد: هفت هیئت رییسه و یک بازرس و  حدود یک هزار و800 تولید کننده پروانه دار در این اتحادیه فعالیت دارند. این اتحادیه با کمک مشاورین و هیئت رییسه و پیشکسوتان تدابیری برای حمایت از این تولیدکنندگان اندیشیده است.

وی افزود: اجرای همایش کسب و کار برای ارتقا صنعت چوب در تاریخ 9 بهمن، بازدید از مراکز تولیدی و ایجاد کمیسیون پنج گانه بر حسب قانون از فعالیت های این صنف و همچنین فعالیت در پایگاه های بسیج، فرستادن تعدادی کانکس و وسایل برای زلزله زدگان غرب کشور و تقبل کل کارهای چوبی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) که حدود شش درصد آن انجام گرفته است، از جمله فعالیت های خیرخواهانه این صنف است.

رییس اتحادیه مصنوعات چوب گفت: مالیات، دغدغه اصلی این اتحادیه بوده که دامنگیر همه اصناف شده است. کار دولت در خصوص مالیات بر ارزش افزوده جلوی بسیاری از فعالیت ها را گرفته و قوانین منجر به کوچک شدن واحدهای صنفی و یا تعطیلی برخی از آنها شده است.

رکورد صدور پروانه کسب در سال جاری

شادمند افزود: در سال گذشته با صدور  300 پروانه، رکورد زده ایم این در حالی است که 113 پروانه نیز ابطال شده است. البته پروانه های ابطال شده تنها برای افرادی است که مراجعه کرده اند و بسیاری نیز بدون اطلاع دادن واحد خود را بسته اند.

وی با بیان اینکه وقتی واحدها صنفی توان پرداخت مالیات را نداشته باشند منجر به تعطیلی این واحدها می شود، ادامه داد: هزینه های جاری به اندازه مالیات بر این صنعت تاثیر نمی گذارند. در بحث مالیات هر واحد تولیدی سلیقه ای عمل شده است و گوش اداره مالیات بدهکار اصناف نیست.

رییس اتحادیه مصنوعات چوب در خصوص  بخشش جریمه های اصناف اظهار کرد: اگر واحدها مالیات های قطع شده خود را یکجا پرداخت کنند، بخشش جریمه شامل آنها می شود در حالی که توان پرداخت یکجا مالیات را ندارند.

شادمند در خصوص برگزاری همایش کسب و کار در تاریخ 9 بهمن افزود: این همایش در خصوص کسب و کار و برای ارتقا اصناف است که در محل اتاق بازرگانی اصفهان انجام خواهد شد و به دنبال تکرار این گونه همایش ها هستیم زیرا این موضوع موجب افزایش اطلاعات مردم و محصولات جدید عرضه شده می شود.

وی با اشاره به سهل تر شدن مراحل دریافت پروانه گفت: برای دریافت پروانه بر حسب قانون صنفی 800 هزار تومان ورودی دریافت می شود و اگر کسی مشکل قانونی نداشته باشد در حدود 15 تا 30 روز برای او پروانه صادر می شود. تنها چیزی که ممکن است برای صدور پروانه مشکل تراشی کند مالیات است. همچنین یکی از اهداف این اتحادیه اعمال قانون برای واحدهای بدون جواز کسب است.

اصفهان شهری سرآمد در صنعت چوب محسوب می شود

رییس اتحادیه مصنوعات چوب استان اصفهان گفت: کسب و کار در صنعت چوب بسیار گسترده است و اکثر پروژه های صنعت چوب تهران در اصفهان تولید می شود و می توان گفت اصفهان شهری سرآمد در صنعت چوب به حساب می آید.

شادمند افزود: طی سالیان گذشته اجناس خارجی در این صنعت استفاده می شد، این در حالی که توان صنعت برای تولید موجود بود، اما بازار ظرفیت نداشت. برای تولید ملی کاری انجام نشده است. امروز نیز 50 درصد مواد اولیه ام-دی-اف وارداتی است. البته ماشین آلات کنونی در کشور به روزتر و بهتر شده اند و حتی از ماشین آلات ترک وضعیت بهتری دارند. امروز اکثر سهم بازار در اختیار تولیدات داخلی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این صنعت با رشد 15 درصدی قیمت مواجه بوده چراکه ارتباط مستقیم با ارز و پتروشیمی وجود دارد. صنعت چوب نیز در اوضاع اقتصادی کشور افزایش قیمت داشته است

رییس اتحادیه مصنوعات چوب استان اصفهان اظهار کرد: اعضای این صنف باید کارت شناسایی داشته باشند و ورود به منازل با کارت شناسایی انجام شود و به دنبال آن هستیم تا جلوی کار افرادی که مجوز ندارند گرفته شود.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: