• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اول اتحادیه مصنوعات چوب استان:

رکود صنعت ساختمان به صنعت چوب کشید

نایب رئیس اول اتحادیه مصنوعات چوب استان اصفهان گفت: یکی از بزرگترین معضلات این صنعت نصاب هایی هستند که با تبلیغات و بدون مجوز کسب، قیمتی غیر واقعی را برای کارها ارائه می‌کنند و فرارهای مالیاتی عجیبی دارند.

به گزارش خبرنگار ایسناـ  منطقه اصفهان، اصغر گلشن در نشست خبری ارتقاء و توسعه صنعت چوب، اظهار کرد: رکود چند ساله و عجیبی در صنعت ساختمان کشور مشاهده می شود که این رکود به وضعیت مردم برمی‌گردد و پولی در دست ندارند تا ساختمان بسازند. جواز ساخت از نصف هم کم تر شده است و رکود در بحث ساختمان به صنعت چوب نیز کشیده شده است.

وی افزود: یکی از بزرگترین معضلات این صنعت نصاب هایی هستند که با تبلیغات و بدون مجوز کسب، قیمتی غیر واقعی را برای کارهار ارائه می کنند و فرارهای مالیاتی عجیبی دارند و هر آنچه که به دست می آورند برای آن‌ها سود است. این منجر به تعطیلی تولیدکنندگان می‌شود.

 قوانین دست و پاگیر در صنعت چوب باید اصلاح شود

همچنین علی فخر، نائب رئیس دوم اتحادیه مصنوعات چوب در این نشست گفت: در جهت رشد و ارتقا صنعت چوب قوانین دست و پاگیری داریم که اگر تصحیح شوند می‌توان راحت تر با افراد متخصص در این زمینه کار و حقوق مصرف کننده را نیز تضمین کرد. مردم باید از افراد متخصص و کسانی که جواز کسب دارند برای کارهای چوب استفاده کنند.

168 واحد اصناف چوب تا پایان بهمن ماه پلمپ خواهد شد

همچنین محمد جانثاری، دبیر اتحادیه مصنوعات چوب در این نشست گفت: کمیسیون های حل اختلاف، رسیدگی به شکایات، بازرسی، فنی و آموزشی پنج کمیسیون این اتحادیه هستند. تاکنون 2 هزارو 728 واحد بازرسی شده اند که یک هزار و 708 واحد آن جواز را دریافت کرده است و 408 واحد نیز در حال گرفتن جواز کسب است. همچنین 170 واحد نیز پلمپ شده اند که تنها 5 واحد آن همچنان پلمب است و بقیه واحدها فک پلمب شده اند. تا پایان بهمن ماه نیز 168 واحد پلمب خواهد شد.

کیانی: باید در دادن مجوز کسب به مهارت و سابقه افراد توجه شود

همچنین عباس کیانی، خزانه دار اتحادیه مصنوعات چوب استان در این نشست با اشاره به بالا بودن هزینه های این صنعت، اظهار کرد: 20 درصد درآمد اتحادیه به مجمع امور صنفی داده می شود و از آنها انتظار می رود تا با اتحادیه همکاری کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه دریافت راحت جواز کسب باعث رکود این شغل است، افزود: اینکه اجازه ندهیم افراد غیر متخصص وارد این کار شوند تنها در حرف گفته می‌شود و با عملی شدن بسیار فاصله دارد. اماکن به مکان عروسک فروشی ها و شکل مانکن ها اهمیت می دهد اما بر روی چگونگی کارهای این صنف نظارت ندارد.

خزانه دار اتحادیه مصنوعات چوب گفت: باید برای گرفتن جواز کسب به سابقه چندساله و مهارت افراد توجه شود زیرا دوره 20 ساعته فنی و حرفه ای نمی تواند مهارت افراد را تضمین کند. حدود 200 پرونده شکایت از این صنف شده است در حالی که 70 درصد شکایات از افرادی است که مهارت کافی نداشته اند.

همچنین محمدرضا سرور، عضو هیئت رئیسه اتحادیه مصنوعات چوب استان اصفهان در این نشست گفت: داشتن طرح و نقشه، رعایت زمان اجرای پروژه، استفاده از متریال با کیفیت، استفاده از پرسنل آموزش دیده، رعایت تعهدات مالی کارفرما و رعایت خدمات پس از فروش از جمله مواردی است که اگر رعایت شود کم ترین شکایات را خواهیم داشت.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: