• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9611-3288-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مسئولان به بازی گلف اهمیت دهند

سرپرست تیم گلف استان اصفهان گفت: مسئولان فدراسیون تلاش می‌کنند که برای ساختن زمین چمن سرمایه گذار پیدا کنند و حتی پیش از این نیز تلاش‌های بسیاری برای ایجاد زمین چمن شده بود تا جایی که حتی کلنگ زنی هم انجام شد اما در نهایت به دلیل مشکلات این مساله اجرایی نشد.

به گزارش خبرنگارورزشی ایسنا- منطقه اصفهان، غلامحسین ارژنگی با اشاره به تیم‌های حاضر در لیگ برتر گلف اظهار کرد: در فصل جاری رقابت‌ها هشت تیم اصفهان، ملی حفاری اهواز، نفت مسجد سلیمان، تاراز مسجد سلیمان، آزادگان مسجد سلیمان، سوگمه اهواز و نمین سرامیک اردبیل شرکت دارند.

وی با اشاره به ضعف بودجه اصفهان در مسابقات گلف، خاطر نشان کرد: بودجه کافی برای حضور در مسابقات در اختیار نداریم و به شدت با مشکل مالی روبرو هستیم و در حال حاضر در رده ششم جدول رده بندی قرار گرفتیم، اگر این مشکل نبود، می‌توانستیم رده بهتری داشته باشیم. تلاش ما براین است که بتوانیم در ادامه لیگ نتایج بهتری کسب کنیم و فصل بعد در لیگ برتر باقی بمانیم.

سرپرست تیم گلف اصفهان با بیان اینکه تیم گلف اصفهان می‌تواند وضعیت بهتری داشته باشد، اظهار کرد: گلف یک ورزش ضربه‌ای و حادثه‌ای است، گاهی تیم با یک ضربه پیروز می‌شود و گاهی می‌بازد. مانند ورزش‌های دیگر تصمیمات گروهی در آن گرفته نمی‌شود، گلف ورزش لحظه‌ها است.

وی افزود: ممکن است بازیکن در یک میدان برود و با چهار ضربه نتواند گل بزند و با سه ضربه بتواند گل بزند. گلف ورزش فکری است و هرکس به راحتی نمی‌تواند یک گلف باز خوب و حرفه‌ای شود.

ارژنگی با اشاره به قدرت بالای تیم اصفهان در رشته گلف، گفت: دیگر تیم‌ها عملکرد بهتری نسبت به اصفهان دارند. دلیل این است که این تیم‌ها سرمایه گذاری می‌کنند و بازیکن خوب می‌گیرند و پول خرج می‌کنند اما استان اصفهان با کمبود بودجه مواجه است و همین مساله موجب شده نتوانیم امکانات مناسبی در اختیار بازیکن قرار دهیم و این مساله در نتیجه تاثیری بسیاری دارد؛ اما با این حال تیم اصفهان پتانسیل باقی ماندن در لیگ برتر را دارد.

ارژنگی با بیان اینکه ورزش گلف به تجهیزات خاص و غیر قابل دسترسی نیاز ندارد، اظهار کرد: گلف مانند رشته‌های دیگر (فوتبال) نیازی به آمادگی جسمانی قبل از بازی ندارد، زیرا گلف یک بازی گروهی و انفرادی است. برنده شدن در این ورزش به بازی و فکر شخص بستگی دارد. چوب گلف اولین ابزار این است، 22 چوب گلف، توپ، دستکش وکفش ورزشی وسایلی است که یک گلف باز به آن احتیاج دارد. در کنار اینکه تیم‌ها برای اعضا وسایل و تجهیزات مورد نیاز را تهیه می‌کنند بیشتر گلف بازان چوب و برخی وسایل شخصی دارند اما واقعیت این است که تجهیزات این رشته  گران هستند.

وی با بیان اینکه فدراسیون فعلی تلاش می‌کند که درحد توان ابزارها مورد نیاز را برای بازیکنان تهیه کند ودر اختیار استانها قرار دهد، تصریح کرد: توان فدراسیون آنقدر نیست که بتواند در حد حرفه‌ای بازیکنان را کامل حمایت کند و وسایل حرفه‌ای در اختیار آنها قرار دهد. بودجه کافی به فدراسیون و در سطح پایین‌تر به هیئت‌های گلف استانها تزریق نمی‌شود تا امکانات رادر اختیار بازیکنان بگذارند، بنابراین از لحاظ توان مالی ضعیف هستند و دلیل آن ناشناخته بودن بازی گلف در بسیاری از استانها از جمله اصفهان است.

وی افزود: بسیاری از مسولان بازی گلف را نمی‌شناسند، حتی رسانه‌های ورزشی نیزهیچگاه ورزش گلف رادرست پوشش نمی‌دهند و دلیل آن مشخص نیست. در حالی که گلف ورزشی است که برای تمام سنین مناسب است و از دوران کودکی تا زمانی که توان راه رفتن وجود دارد، می‌توان آن را بازی کرد. گلف ورزشی است که در آن راهپیمایی نقش زیادی دارد و راهپیمایی برای سلامتی بسیار مفید است و حتی اگر تا آخر عمر یک فرد نتواند ضربه خوبی به توپ بزند اما آن راهپیمایی باعث می‌شود که همیشه سر زنده باشد.

سرپرست تیم کلف اصفهان در خصوص اماکن اختصاصی گلف در سطح استان اصفهان، خاطر نشان کرد: ورزشگاه فلاورجان، زرین شهر، نقش جهان اصفهان و تختی اصفهان و کوثر ملک شهر تنها اماکنی است که می‌توان در آن فعالیت کرد، اما این مکان‌ها اندک هستند و آنچنان اثر گذارنیستند چرا که مقطعی است. یکی از دلایلی که موجب شده بازیکنان کمی به گلف بپردازند این است که زمین چمن گلف وجود ندارد، هنگامی که بازیکنان با زمین خاکی رو به رو می‌شوند، دلزده می‌شوند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر امکانات بسیاری خوبی در سطح جهان برای گلف وجود دارد؛ به عنوان مثال درکشورهای همسایه زمین‌های بسیار زیبا و مجهزی برای این رشته وجود دارد اما در ایران فقط یک زمین نسبتاً خوب و با کیفیت در ورزشگاه انقلاب تهران وجود دارد و در مجموع پنج زمین گلف در ایران است که یکی از آنها دراصفهان و بسیاری از این زمینها خاکی هستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا سرمایه گذار برای این ورزش پیدا کنند، تصریح کرد: مسئولان فدراسیون تلاش می‌کنند که سرمایه گذار برای ساختن زمین چمن پیدا کنند، پیش ازاین نیز تلاش‌های بسیاری برای ایجاد زمین چمن شد، حتی کلنگ زنی هم انجام شد، اما اشکالاتی به وجود آمد و ازمسئولان آن دعوت شد و مقرر شد که طی شش ماه در اصفهان یک زمین چمن درست شود که حالت چند منظوره داشته باشد، اما این طرح اجرا نشد.

ارژنگی گفت: در امر ساخت زمین چمن برای ورزش گلف، شهرداری همکاری نمی‌کند، تلاش بسیاری شد که زمین چمن خوب احداث شود و مردم بتوانند به عنوان پارک از این زمین‌ها استفاده کنند اما عزمی نیست که زمین چمن در شمال شرق اصفهان بسازد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: