• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-8395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارشناس هواشناسی آران و بیدگل:

بارندگی در آران و بیدگل ۲ برابر پیش‌بینی‌های هواشناسی بود

کارشناس هواشناسی آران و بیدگل گفت: با بارندگی‌های اخیر در دشت کاشان و آران و بیدگل شروع خوبی را برای بارندگی‌ها پیش‌بینی می‌کنیم و در دهه پایانی بهمن بارش‌های بهتری را شاهد خواهیم بود.

حسین شکری زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل در خصوص شرایط جوی اخیر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری بارشی (مهرماه)تاکنون در ایستگاه‌های مختلف شهرستان آران و بیدگل به‌طور میانگین کمتر از 15 میلیمتر ریزش‌های جوی  داشتیم که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل و میانگین دراز مدت کاهش شدیدی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود میانگین بارش امسال شهرستان آران و بیدگل حدود 60تا70 میلیمتر یعنی در حدود نصف میانگین دراز مدت آن باشد. خوشبختانه در روزهای اخیر با رخداد شکست استراتوسفری شاهد ریزش‌های جوی مناسبی و به ویژه نزول اولین برف در شهرستان آران و بیدگل در سال جاری بارشی بودیم به گونه‌ای که شهرستان آران و بیدگل در طی روزهای اخیر رکورددار بارش استان بود.

کارشناس هواشناسی آران و بیدگل افزود: پیش‌بینی‌ها از  سامانه بارشی اخیر برای شهرستان آران و بیدگل کمتر از 5 میلیمتر بارش بود که خوشبختانه شاهد بارشی حدود 11 میلیمتر بودیم. کمینه دما تا روزهای پایانی هفته زیر صفر بوده که در روزهای آغازین هفته آینده شاهد افزایش دما و افزایش پایداری جو خواهیم بود.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: