• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس جهاد دانشگاهی اصفهان در مراسم معارفه سردبیر ایسنا؛

خبرنگاران روشن کننده راه دیگران هستند

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: اکنون ایسنا در نقطه قابل قبولی ایستاده است. امیدواریم در آینده نیز بیش از پیش ارتقا یابد و این امید دست نیافتنی نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، محمود مراثی در مراسم تکریم و معارفه سردبیر خبرگزاری ایسنا منطقه اصفهان با اشاره به سختی کار خبرنگاران، اظهار کرد: خبرنگاران روشن کننده راه برای دیگران هستند و سهم بزرگی در پیشرفت کشور و جامعه دارند.

وی با بیان اینکه زهرا محمدی سردبیر سابق ایسنا- منطقه اصفهان، زحمات فراوانی را متحمل شد، تصریح کرد: ایسنا به عنوان یکی از خبرگزاری های مطرح و منبع خبری ایسنای مرکز قلمداد می شود.

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، اضافه کرد: ایسنا با زحمات خبرنگاران، دبیران و سردبیران گذشته و حال به جایگاه مناسب خود در اصفهان رسیده است.

مراثی با بیان اینکه ایسنا هیچ وقت سردبیر سابق خود را فراموش نمی کند، افزود: برای تعیین سردبیر ایسنا زمان زیادی صرف شد و افراد زیادی برای این سمت کارنامه کاری و برنامه های آینده خود را ارایه دادند که پس از بررسی و مشورت بسیار پروانه عبدالهی برای این سمت شایسته تر شناخته شد.

وی با بیان اینکه ایسنا از زمان شروع فعالیت تاکنون پر از فراز و نشیب بود، گفت: اکنون ایسنا در نقطه قابل قبولی ایستاده است. امیدواریم در آینده نیز بیش از پیش ارتقا یابد و این امید دست نیافتنی نیست.

حوزه خبر حوزه ای معرفتی است

همچنین احمد مکاری- مدیر خبرگزاری ایسنا منطقه اصفهان، تصریح کرد: نیاز ما در اختراعات و اکتشافات است و همین امر باعث کشف و اختراعات بسیاری در دنیا شده است، اما زمانی که وارد حوزه غیر مادی می شویم این سوال مطرح می شود که چه چیزی مشوق اکتشافات می شود.

وی افزود: حوزه خبر را یک حوزه معرفتی می دانم و باعث افتخار مجموعه است که سهم کوچکی در این بعد معرفتی داشته باشیم. این سهمی است که به مرور زمان از بین نمی رود و هر خبر ماندگار می شود.

مدیر خبرگزاری ایسنا منطقه اصفهان، اضافه کرد: سهم دفاتر منطقه ای به عنوان بال ها و شاخه های درخت ایسنا مرکزی فراموش نخواهد شد. اگر بخواهیم به فعالیت دفتر ایسنای اصفهان بپردازیم، شروع این فعالیت ها از سال 90 با سالانه تولید دو هزار خبر بوده است.

مکاری خاطرنشان کرد: ایسنا یک خانواده بزرگ است و هر فرد پس از رشد از خانواده جدا می شود، اما هیچ وقت خانه اصلی و پدری اش را فراموش نمی کند.

ایسنا محلی برای اثبات هویت زنان قدرتمند است

همچنین داریوش اسماعیلی- معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با اشاره به اینکه دوران سردبیری زهرا محمدی در ایسنا دوران اثبات زنان در مدیریت جامعه است، گفت: علی رغم تمام تنگ نظری ها و سختی ها ایسنا سکویی برای اثبات زنان و اظهار هویت زنان قدرتمند است.

وی با اشاره به پاسخگویی رسانه به بحران های معنویت و هویت و ملال انگیزی افزود: رسانه امروز با دو دیدگاه تحلیل گرا (مارکسیستی) و نگاه کثرت گرایانه به بررسی و اطلاع رسانی در جامعه می پردازد.

اسماعیلی اضافه کرد: ایسنا رسانه ای کثرت گرا، چالشی، و انتقادی با نظارت بر حاکمان جامعه است و به نشر آگاهی می پردازد و تریبونی برای بیان آزاد جامعه است.

وی تاکید کرد: رسانه ای که چالشی نباشد، از میان خواهد رفت. رسانه یا باید به چالش ها پاسخ دهد و یا باید چالش های جامعه را بیابد. بهترین محل برای رسانه ای چالشی مانند ایسنا دانشگاه است و بهترین محمل دانشجویان هستند. عدم وابستگی دانشجویان به قدرت و ثروت به ایسنا آزادی و استقلال می بخشد.

رسانه ها از مهمترین ابزار قدرت هستند

همچنین پروانه عبدالهی- سردبیر ایسنا منطقه اصفهان با تشکر از فعالیت های سردبیر سابق و دبیر سابق سرویس اجتماعی ایسنا، گفت: امروز رسانه ها از مهمترین ابزار قدرت هستند.

وی افزود: ایسنا همچون سایر رسانه ها دارای نقاط مثبت و ضعف است که با تلاش همه همکارانم این نقاط قوت را تقویت و حفظ کرده و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

سردبیر ایسنا منطقه اصفهان اضافه کرد: هر یک از خبرنگاران و عکاسان به نوبه خود سهمی در پیشبرد اهداف ایسنا دارند. همه باید تلاش کنیم، جایگاه ایسنای اصفهان را ارتقا دهیم تا سطح رسانه ای اصفهان نیز ارتقا پیدا کند و اصفهان به جایگاه شایسته پایتخت فرهنگ و هنر و تمدن اسلامی دست یابد.

وی افزود: اصفهان و اخبار آن باید بازتاب ویژه ای در داخل و بین الملل داشته باشد، اما با تغییر و تحول در فضای ارتباطات و فعالیت رو به افزایش شبکه های اجتماعی باید به سلیقه مخاطب توجه ویژه ای داشته باشیم.

عبدالهی خاطرنشان کرد: مردم به دنبال اخبار موثق از منابع معتبر هستند و ایسنا باید پیام خود را با حفظ خط و مشی و اصول حرفه ای به سلیقه مخاطب امروز نزدیک کند، تا همچنان رسانه مورد اعتماد شهروندان باقی بماند.

وی افزود: ایسنای اصفهان ضمن حفظ استقلال و هویت خود به عنوان یک نهاد دانشجویی صداقت در خبر، متقن و مستند بودن خبر، کار حرفه ای و پایبند بودن به اصول را مدنظر قرار می دهد. تیزهوشی، قدرت تجزیه و تحلیل، استدلال عقلی و استفاده از تکنیک های روز خبری از ویژگی های مثبت نیروهای جوان ایسنا است.

سردبیر ایسنا منطقه اصفهان گفت: ایجاد یک سیستم پایش خبری از جمله فعالیت هایی است که باید مدنظر قرار دهیم تا ضریب نفوذ خبری و بازخورد ایسنا در میان مردم و دانشگاه های استان بررسی شود.

عبدالهی خاطرنشان کرد: با توجه به فضای موجود باید به طور خاص به سمت گردشگری از زوایای مختلف، معرفی مفاخر گذشته و حال اصفهان وضعیت اشتغال، بیکاری و محیط زیست، آلودگی هوا، صنعت و میراث اصفهان نگاه ویژه ای داشته باشیم.

1445953973591_telisna3.jpg

کد خبرنگار: 13092


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: